úterý 31. března 2020 Kvido

Meteorologové zvýšili výstrahu před dnešním odpoledním silným větrem

Na dnešní odpoledne a večer vyhlásili meteorologové výstrahu před silným větrem, kterou zvýšili na vysoký stupeň nebezpečí.

Silný vítr by měl zasáhnout nejvíce sever a severozápad České republiky. Výstraha proti větru platí od dnešního poledne do zítřejší třetí hodiny ranní. Zároveň od 18 hodin až do zítřejšího večera platí vysoký stupeň nebezpečí před povodněmi.

V Liberci by se měl objevit vítr s nárazy 70 až 110 km/h. „Jsou očekávána poškození stromů a lesních porostů, škody na majetku a některých budovách. Možné přerušení elektrického vedení. Ztížená chůze, nebezpečí úrazů a ohrožení životů uvolněnými předměty, zlomenými větvemi nebo vyvracenými stromy. Komplikace v dopravě z důvodu silných poryvů větru a popadaných stromů, neprůjezdnost komunikací, možnost převrácení prázdného nákladního automobilu,“ uvádí ČHMÚ na svém webu.

Silný vítr způsobí tlaková níže, které směřuje přes Německo a Polsko směrem na východ. „Nejsilnější nárazy větru očekáváme na studené frontě mezi 19. hodinou a půlnocí na pondělí. Ve druhé polovině noci na pondělí bude vítr od západu postupně slábnout,“ informují meteorologové.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Foto pixabay.com

Štítky výstraha, počasí, meteorologové

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.