Aktuálně

Ještěd bude nově patřit Libereckému kraji. Zastupitelé na jeho odkup kývli více...

Kdo bude sportovcem Liberecka? Anketu Drbny ovládl plavec Adam Kolín více...

Soud v Jablonci osvobodil tři dozorce z Rýnovic obviněné z napadení vězně více...

Svědci srážky na sjezdovce v Harrachově chybí. Ozvěte se, prosí dcera mrtvé lyžařky více...

Auto na přechodu ve Cvikově srazilo desetiletou dívku. Hledají se svědci více...

Policie chystá na duben další Speed Marathon. Navrhněte, kde má hlídat rychlost více...

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Sedíte doma? Naprogramujte si vlastní hru s Czechitas

PR článek

V souvislosti se stále častější karanténou a zákazem vycházení připravila nezisková organizace Czechitas online kurz základů programování pro všechny. V jedenácti krocích v jedenácti dnech vás Czechitas provedou programováním v jazyce JavaScript, což je objektově orientovaný programovací jazyk, využívaný při tvorbě webových stránek. Celý tutoriál i hra jsou pojaté tak, aby to zvládl úplný začátečník. IT totiž není jen nudný shluk závorek, písmen a číslic. Cílem je ukázat, že IT může být zábava pro všechny.

„V těchto dnech je důležité udržet si pozitivní přístup a najít si i doma způsob, jak se vzdělávat. Proto jsme v Czechitas vyvinuli jednoduchý tutoriál, který naučí všechny základům programování. Výsledná hra by měla vypadat, jako hra PAC-MAN, kde budete sbírat vitamíny na posílení imunity. Zvládnout hru naprogramovat by měli s pomocí manuálu všichni a nezáleží na vstupních znalostech,” dodává Dita Přikrylová, zakladatelka Czechitas.

V případě, že děti budou chtít programovat samy, je doporučený věk 13 let a více. U mladších dětí je nejlepší programovat hru společně s rodiči. Tutoriál vznikl také u příležitosti čtyřicátého výročí legendární hry PAC-MAN, která spatřilo světlo světa 21. 5. 1980.

Hodnocení článku je 88 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky Czechitas, hra, programování, JavaScript, Pac-Man, Dita Formánková

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.