středa 15. července 2020 Jindřich

Která knihovna bude letos tou nejlepší? Kraj vyhlásil čtvrtý ročník soutěže

Kraj společně s Krajskou vědeckou knihovnou v Liberci vyhlásil již čtvrtý ročník soutěže o nejlepší knihovnu. Návrhy podají knihovny v jednotlivých okresech.

Návrhy od knihoven z České Lípy, Jablonce, Semil a Liberce bude hodnotit komise. „Komisi tvoří zástupci kraje, Krajské vědecké knihovny a také každé z knihoven v jednotlivých okresech,“ uvedl mluvčí kraje Jan Mikulička. Cena, která je udělována jednou za dva roky, má být především vyjádřením uznání knihovně za činnost.

Šanci na výhru mají velké knihovny stejně jako ty nejmenší. „Milým zjištěním za dobu existence této soutěže je fakt, že není vůbec podstatné, jestli je knihovna v malé obci nebo ve větším městě. Její úroveň a oblíbenost u čtenářů je vždy dána knihovnicemi
a knihovníky stejně jako přístupem obce, v níž knihovna působí,“
komentovala radní Květa Vinklátová.

Čtyři nejlepší knihovny obdrží diplom a příspěvek 10 tisíc korun. Vítězové budou vyhlášeni společně s udělením ceny Knihovník/knihovnice roku. Naposledy byla soutěž vyhlášena v roce 2018, kdy byly oceněny knihovny v Albrechticích v Jizerských horách, ve Svojkově, Novém Městě pod Smrkem a Košťálově.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto Liberecký kraj

Štítky soutěž, knihovna, Liberec, nejlepší knihovna

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.