úterý 14. července 2020 Karolína

Krajský soud v Brně dal kraji za pravdu. Kraj podle něj mohl nakoupit akcie napřímo

Na konci letošního května vynesl rozsudek Krajský soud v Brně, který se zabýval nákupem akcií autobusového dopravce Libereckým krajem. Podle soudu se Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) záležitostí opět zabývat.

 Právě ÚHOS před třemi lety rozhodl, že kraj nesmí nakupovat akcie dopravců bez veřejné zakázky. „Rozhodnutí Krajského soudu v Brně vítám. Znamená to, že antimonopolní úřad jednoznačně pochybil v posuzování našeho záměru zakoupit akcie dopravní společnosti,“ komentoval hejtman Martin Půta.

Na rozhodnutí ÚOHOSu reagoval kraj správní žalobou. „Jsem rád, že nám brněnský soud dal za pravdu a v podstatě sděluje, že jsme při záměru nakoupit akcie společnosti ČSAD Liberec nepostupovali nezákonně,“ reagoval na rozhodnutí soudu náměstek Jan Sviták

Podle hejtmana ÚHOS ztěžuje kraji snahu o založení vlastního dopravce. „Všechny kroky, které v čele s jeho předsedou Petrem Rafajem učinil, měly zřejmě jediný cíl, a to na již tak úzkém trhu autobusových dopravců v České republice zvýhodnit pouze jednoho z nich,“ dodal Půta. Zároveň vyzval Petra Rafaje k okamžitému odstoupení. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo3 čtenářů

Foto Jaroslav Appeltauer

Štítky ČSAD, žaloba, Liberecký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.