úterý 4. srpna 2020 Dominik

Kvůli špatné hygieně museli inspektoři zavřít prodejnu například v Brodě, České Lípě i Liberci

Letos zavřela Státní zemědělská a potravinářská inspekce už 14 provozoven kvůli nedodržení základních hygienických požadavků. Ve třech případech se jednalo o prodejny v Libereckém kraji.

Nejčastějším prohřeškem provozoven byla přítomnost škůdců, zejména pak hlodavců. „Výsledky kontrol také ukázaly, že pro některé provozovatele zůstává na neuspokojivé úrovni dodržování požadavků potravinového práva, informoval mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Kromě přítomnosti hlodavců kontroly velmi často narážely na zanedbaný úklid jako výskyt plísní, znečištěné podlahy nebo regály. „Dalšími nedostatky byl například nezvládnutý odvoz odpadu nebo kladování předmětů nesouvisejících s prodejem potravi,“ řekl Kopřiva.

Při zjištění vážných prohřešků a nepřijatelných hygienických podmínek inspektoři provozovnu zavřeli a nařídili odstranění nedostatků. Při opakované kontrole inspektoři posoudí, jestli provozovatel uvedl podnik do souladu s požadavky zákona a až poté případně zákaz uvolní. Následně je zahájeno správní řízení o uložení pokuty, dodal mluvčí.

V Železném Brodě došlo k dočasnému uzavření prodejny Family N & T. Důvodem byl myší trus, nečistoty na podlaze, regálech a poškození stěn. Nyní je prodejna opět otevřena. Podobně na tom byla prodejna Thi Dung Duong v České Lípě, kde narazili inspektoři navíc na výrazně zanedbaný úklid nebo nezajištění potravinářského odpadu. I tato prodejna je ale již otevřena.

Po odstranění nedostatků se také znovu otevřela liberecká prodejna Van Hung Ngo.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo10 čtenářů

Foto www.potravinynapranyri.cz

Štítky SZPI, inpekce, hygiena, kontrola, potraviny

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.