Je dost možné, že se vám to už také stalo. Jdete po ulici a najdete malovaný kamínek. Ten ale asi nikdo neztratil, protože s největší pravděpodobností šlo o putovní kamínek – novou zábavu, kterou se už půl roku v naší zemi baví děti i dospělí. Nápad pochází z USA, odkud se kromě ČR rozšířil třeba i do Rakouska, Švýcarska nebo Slovenska.
Princip této „hry“ je snadný – stačí se připojit ke skupině Kamínky na Facebooku a nějaký putovní kamínek namalovat. Pak je dobré položit ho na viditelné místo, aby ho mohl najít někdo jiný. Na každém kamínku musí být podpis – zespodu název skupiny Kamínky, logo Facebooku a PSČ místa, odkud tvůrce pochází.
Pokud takový kamínek najdete, pak se přidejte do uvedené skupiny na Facebooku, kde sdílejte fotku kamínku z obou stran. Do popisku fotky napište PSČ a místo, kde jste ho našli. Tak může autor i další členové skupiny sledovat, co se s kamínkem děje. Kamínek si nálezce může nechat pro radost, případně ho dát na jiné místo o kousek dál nebo ho třeba převést i do jiného města. Kamínky pak mohou cestovat i stovky kilometrů, protože se do této zábavy zapojili lidé napříč celou Evropou.
„Kamínkové mánii“ tak trochu propadl i Tomáš Kaser z Jihlavy, který za poslední dva měsíce na výletech s rodinou našel asi 10 kamínků. „Bereme všechny, co najdeme. Zatím posíláme všechny dál a sledujeme, jestli se pohnuly dál. Někdy je to ale ve facebookové skupině takové zmatené a špatně se dohledávají,“ prozradil Tomáš Kaser s tím, že zatím nic s rodinou nenamaloval, zřejmě to ale také zkusí.
Malování na kamínky není nic moc složitého. Stačí štětce za pár korun, akrylové barvy a bezbarvý lak. Pak už jen nasbírat v terénu kamínky, na stůl položit třeba staré noviny a může se začít malovat. Důležité je zapojit fantazii a už podle tvaru kamínku přemýšlet, co nejvíce připomíná. Kulatý oblázek se hodí spíše na broučka, podlouhlý úzký může být žížala a třeba kulatý valounek může být namalován jako míč nebo medvídek.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.