neděle 20. června 2021 Květa

TIP NA VÝLET: Sloni zakletí v kamenech. Najdete je u Jítravy

Pokud jste ještě nenavštívili Bílé nebo také Sloní kameny, určitě si sem naplánujte výlet. Najdete je nedaleko Jítravy.

Přestože Sloní kameny zná dnes asi každý, daleko méně lidí se vydá na výlet i do jejich okolí. Přitom si s rodinou nebo přáteli můžete udělat krásný výlet po Lužických horách a poznat neznámé kouty.

Nejsnadnější trasa samozřejmě nabízí zaparkovat na dohled Sloních kamenů a dojít k nim jen pár set metrů. Pokud ale chcete vyrazit na celodenní výlet, můžete pak po Hřebenovce pokračovat až k Vraním skalám a Popově skále. „Zajímavou výpravu lze ke Sloním kamenům podniknout také z nedalekých Rynoltic,“ uvádí mluvčí kraje Jan Mikulička.

Už samotná vesnice stojí za návštěvu. Najdete zde mnoho z lidové architektury. Odsud se můžete lidé vydat do osady Polesí a následně směrem na východ k vyhlíce Havran. „Po modré pak výlet pokračuje až do obce Černá Louže; severně od ní leží obec Horní Sedlo, odkud z rozcestí vede další, červeně značená cesta po směrem na Kozí hřbety a mezi bizarní skalní útvary,“ popisuje Mikulička.

Tento výšlap má dvanáct kilometrů, proto by měly zejména rodiny s malými dětmi zvážit, zda ho zvládnou. V okolí najdete ale celou řadu dalších zajímavých míst, stačí kouknout do mapy.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Liberecký kraj

Štítky Liberecký, Sloní kameny, Lužické hory, turistika

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.