čtvrtek 22. dubna 2021 Evžénie

Liberecká zdrávka pomáhá, jak může. Desítky studentů dobrovolně vyrazily do nemocnic

Bezmála šedesát studentů ze Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické Liberec pomáhá v těchto dnech v nemocnicích napříč celým Libereckým krajem.

K pomoci v těžké situaci se studenti přihlásili sami. „Zapojily se desítky studentů i studentek napříč všemi obory od ošetřovatele přes praktickou sestru po diplomovanou praktickou sestru,“ informovala ředitelka liberecké zdrávky Jana Urbanová. Dobrovolníci se zapojili do pomoci v souvislosti s pandemií koronaviru v nemocnicích v Liberci, Jablonci, Jilemnici, České Lípě i Tanvaldu.

„Jedna ze studentek navíc pochází z Trutnovska, takže pomáhá tam,“ informovala ředitelka. Dobrovolníci pracují nejen na standardních ale i na covidových jednotkách. Vedení školy ohledně zapojení studentů komunikuje s koordinátory konkrétních nemocnic i s Krajským úřadem Libereckého kraje.

Srdíčka naše ❣❣❣ Jsem tak HRDÁ na všechny co se opět zapojili a pomáhají....

Zveřejnil(a) SZŠ a VOŠ zdravotnická, Liberec a odl.pracoviště Česká Lípa dne Čtvrtek 22. října 2020

Navzdory náročným službám, které mohou trvat i dvanáct hodin, zvládají studenti zároveň i distanční výuku. Přestože se jim pedagogové snaží vyjít vstříc alespoň individuálním přístupem a například prodloužením termínů odevzdání různých prací, o zvláštní úlevu zatím nikdo z dobrovolníků nepožádal. „Studentům jejich pomoc alespoň uznáme jako součást povinné praxe,“ dodala Urbanová.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto FB/SZŠ a VOŠZ Liberec

Štítky Liberecký, zdravotnická, koronavirus, dobrovolníci

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.