úterý 9. března 2021 Františka

Advent v České Lípě bude letos bez rozsvícení stromu i koncertů

Advent v České Lípě bude letos kvůli koronavirovým opatřením bez slavnostního rozsvícení vánočního stromu i velkých koncertů. Otazník zatím stále visí nad vánočním jarmarkem. Současná opatření nedovolují na veřejnosti konzumaci alkoholu, a tak není možné prodávat oblíbený punč nebo svařené víno, které k předvánoční atmosféře tradičně patří, řekla mluvčí radnice Kristýna Kňákal Brožová. Zda přeci jen stánky na náměstí před radnicí vyrostou, tak bude záležet na vývoji situace.

„Advent je pro mnoho z nás nejkrásnějším obdobím v roce. Ačkoli si jej letos nebudeme moci zpestřit živými adventními koncerty, záleží nám na tom, abychom adventní atmosféru do města dostali a vlili lidem do žil trochu optimismu. Chceme tak přidat na vánoční výzdobě, centrem města také budou znít o adventu koledy. Na náměstí T.G.M. umístíme velkoplošnou obrazovku, na které chceme o adventních nedělích vánoční koncerty alespoň promítat," doplnila českolipská starostka Jitka Volfová (ANO).

Náměstí v České Lípě bude letos zdobit dvanáctimetrový smrk ze soukromé zahrady z nedalekého Nového Boru. Radnice počítá s novou výzdobou nejen pro vánoční strom, ale také pro Moskevskou ulici. Vánoční koledy by na náměstí měly znít od pondělí 30. listopadu až do Štědrého dne vždy od 14:00 do 18:00. Ozdobený strom před radnicí nebude ve městě jediný. Další bude stát před Kulturním domem Crystal. Nebude naopak vánoční strom na náměstí Osvobození, místo něj je v plánu v proluce na Jeřábkově náměstí nová světelná instalace.

„Přemýšleli jsme také nad novoročním ohňostrojem, ale ani ten letos nebude. Před kulturním domem Crystal se vždy sešlo velké množství lidí, což není v současné situaci vhodné. Přemýšlíme ale, že bychom na velkoplošné obrazovce na náměstí na Nový rok promítli nějaký program. S ohledem na ochranu zdraví jsme se rozhodli odložit i tradiční lednový ples města. Pokud jej uspořádáme, tak později, v únoru nebo březnu," dodal českolipský radní pro kulturu a cestovní ruch Michal Prokop (TOP 09).

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Město Česká Lípa

Štítky zábava, správa, koronavirus, Vánoce, Česká Lípa

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.