neděle 28. února 2021 Lumír

Na dobírku a jen z ověřených e-shopů. Policisté varují před nákupy na internetu

Letos více než kdy dříve volí řada spotřebitelů nákup vánočních dárků online. A to i nyní pouhých pár dní před Štědrým dnem. Na rizika takových nákupů upozorňuje Policie ČR.

Nakupování online má bezesporu řadu výhod. Nikam nemusíte, stačí pár kliků k nalezení zboží za nejvýhodnější cenu a porovnat stovky variant. Má to ale i svá úskalí. „Abyste místo objednaného zboží neobdrželi třeba fazole, neplaťte pokud možno zboží předem a raději si připlaťte za dobírku,“ uvedla za Policii ČR Vladimíra Šrýtrová, koordinátorka prevence.

Pokud přebíráte balík, je ideální ho rozbalit okamžitě, třeba ještě na poště.

I tak se samozřejmě může stát, že po přijetí balíku bude uvnitř zcela něco jiného, než si zákazník objednal. Zde je ale stále větší šance, že o peníze nepřišel nadobro. „V takovém případě může Policie ČR pozdržet vydání dobírkové částky odesílateli a záležitost prošetřit,“ sdělila Šrýtrová.

Zároveň by si nakupující měli ověřit každý e-shop, ze kterého se chystají nakupovat. V dnešní době není problém najít si alespoň pár recenzí a získat tak představu o spolehlivosti dané společnosti. Pokud se přeci jen zákazník stane obětí podvodu, měl by se okamžitě obrátit na linku 158. Některé rizikové e-shopy jsou uvedeny také na webu České obchodní inspekce.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto pixabay.com

Štítky Liberecký, internet, nákup, e-shop

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.