pondělí 10. května 2021 Blažena

U Lesního koupaliště je nový krmelec. Na pečivo a zbytky z kuchyně ale zapomeňte

Město Liberec na svém webu stručně informovalo o instalaci nového krmelce u Tiché cesty. Lidem ale chybí informace, co vhodného zvěři nabídnout.

Na palouku u Tiché cesty směrem k Lesnímu koupališti je nový krmelec. Až vyrazíte na procházku, vemte s sebou třeba nějaké dobroty pro lesní zvěř,“ zveřejnilo město Liberec na svém oficiálním webu.

Podle některých reakcí na sociálních sítích by ale mělo město také informovat o tom, čím je vhodné přispět zvěři do krmelce, aby to neohrozilo její zdraví. „No super! Tak hlavně aby to lidé nepochopili jako nový kontejner na bioodpad,“ napsala Hanina Z. Asi by bylo dobré i uvést co taková zvířata smějí. Bohužel rodiče to vědět nechtějí, a pak ta zvířata zbytečně umíraj, jen aby jejich děti měly zábavu,“ připsala Nadia H.

Jak informuje Českomoravská myslivecká jednotka (ČMMJ), nejlepší je spojit se s místními myslivci. Pokud ale přesto chcete něco zvířátkům přinést, rozhodně zapomeňte na zbytky vařených jídel, cukroví nebo pečivo. U veřejnosti je asi nejznámější a nejoblíbenější sběr kaštanů, který se ovšem provádí již na podzim. Od předkládání populárního pečiva zvěři se myslivci snaží veřejnost spíše odrazovat. Je důležité si uvědomit, že většinu lidské potravy divoká zvěř není schopna strávit, onemocní acidózou a často i uhyne. Pro zvěř je dobré pouze to, co vyroste v naší přírodě a předkládá se buď sušené, nebo v čerstvém stavu,“ uveřejnil na webu ČMMJ Vlastimil Waic.

Povedeně a přehledně zpracovaly téma krmení lesní zvěře například Lesy ČR.

???? Chystáte se letos ozdobit stromeček i zvířátkům? Máme pro vás několik rad a tipů. ???? Sdílejte i mezi své přátele. PS....

Zveřejnil(a) Lesy České republiky dne Úterý 22. prosince 2020

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto pixabay.com

Štítky Liberecký, krmelec, zvěř

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.