Aktuálně

Ještěd bude nově patřit Libereckému kraji. Zastupitelé na jeho odkup kývli více...

Kdo bude sportovcem Liberecka? Anketu Drbny ovládl plavec Adam Kolín více...

Soud v Jablonci osvobodil tři dozorce z Rýnovic obviněné z napadení vězně více...

Svědci srážky na sjezdovce v Harrachově chybí. Ozvěte se, prosí dcera mrtvé lyžařky více...

Auto na přechodu ve Cvikově srazilo desetiletou dívku. Hledají se svědci více...

Policie chystá na duben další Speed Marathon. Navrhněte, kde má hlídat rychlost více...

Silnice LK podaly trestní oznámení kvůli PHM a hledají nové vedení

Autoři

V akciové společnosti Silnice LK proběhl audit, který odhalil řadu problémů i porušení legislativy. Záležitostí s pohonnými hmotami se bude zabývat policie.

„Audit ukázal na celkově špatné vedení společnosti,“ zhodnotil náměstek hejtmana Jan Sviták. Podle něj prováděla společnost předražené nákupy, na kterých mohla ušetřit téměř 27 milionů.

Ze zveřejněných dílčích zpráv vyplývá, že ve společnosti docházelo ke zkreslování účetních dat, nezákonném nákupu techniky nebo pohonných hmot. Právě ohledně nákupu PHM podaly Silnice LK trestní oznámení na neznámého pachatele. Oznámení podala společnost již v listopadu. V prosinci ho pak rozšířila. „V polovině loňského prosince pak společnost trestní oznámení doplnila o podezření na spáchání trestného činu porušení povinností při správě cizího majetku, porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže, zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě a trestný čin pletichy při zadávání veřejné zakázky a při veřejné soutěži,“ řekl Sviták.

Audit u Silnic LK je u konce. Pozitivní závěry ale nepřinesl

Několikaměsíční audit u společnosti Silnice LK byl dokončen, informoval o tom na dnešní tiskové konferenci náměstek hejtmana Jan Sviták.

Nyní navíc Silnice LK hledají nové vedení. V současné chvíli řídí společnost prozatímní vedení. Aktuálně tak probíhá výběrové řízení. Zájemci se mohou přihlásit do poloviny ledna. „Současné krizové řízení stabilizovalo stav společnosti nápravnými opatřeními, která vedla k výraznému zlepšení likvidity společnosti z minus 54 milionů korun na plus 5 milionů korun,“ doplnil náměstek.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky Liberecký, Silnice LK, pohonné látky, trestní oznámení, Silnice LK a.s., Jan Sviták

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.