neděle 28. února 2021 Lumír

Kvůli sněhu je parkování v Jablonci zdarma

V Jablonci je od čtvrtka kvůli velkému množství sněhu parkování zdarma. Ve městě napadlo v posledních dnech už 60 centimetrů sněhu, komplikuje to dopravu, parkování i MHD. Dokud se nepodaří parkoviště uklidit, nebude na nich město vybírat poplatky, řekl primátor Jiří Čeřovský (ODS). Zpoplatněné parkovací plochy teď budou podle něj technické služby postupně uklízet, jakmile bude sníh pryč, automaty znovu zapnou.

Jablonec je podhorským městem, v němž je zimní údržba technicky i finančně náročná. Při silnějším sněžení je nutné sníh z ulic odvážet. Rekordní byla zima 2018/2019, která stála Jablonec 25,3 milionu korun. Zimní údržbu tehdy prodražila kalamita, kterou muselo město v lednu na čtyři dny vyhlásit kvůli přívalům sněhu, které nedokázaly technické služby zvládnout. Z ulic tehdy odvezli více než 8300 tun sněhu.

Do konce týdne chce město osadit zimní dopravní značení, které omezuje průjezd některými ulicemi a také parkování. „Značky označující jednosměrné ulice už jsou osazené kompletně, zbývá ještě doplnit několik značek zákazu zastavení a stání," řekl vedoucí technického odboru města Pavel Kozák. Stále je ale podle něj hodně řidičů, kteří značení ignorují. „Ztěžují tak odklízení sněhu i průjezd například svozu odpadu nebo záchrance," dodal.

V jabloneckých ulicích je veškerá technika, do úklidu se zapojili také pracovníci s lopatami a hrably, kteří uklízejí přechody a autobusové zastávky. Odklízí se také sníh ze střech. „Shazuje se postupně sníh z tělocvičny Základní školy Šumava, ze Základní školy Pod Vodárnou v Rýnovicích a z Mateřské školy v ulici Československé armády. V pátek budeme shazovat sníh ze střechy střední uměleckoprůmyslové školy v centru," doplnil vedoucí oddělení správy nebytových objektů Václav Kotek.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Město Jablonec

Štítky ČR, silnice, MHD, počasí, správa, Jablonec n.N.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.