Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.
PR článekČtvrtek, 11. února 2021, 13:12
S nápadem, který může zachránit lidské životy, přišel před časem jablonecký podnikatel Petr Klokočník. Majitel prosperující firmy s IT vybavením a zabývající se správou sítí, dostal nápad, jak sledovat statiku staveb a předejít tak neštěstí a náhlému pádu narušených objektů. Nápad sice měl, ale trochu tápal v tom, jak jej uvést v život, vždyť se pohyboval celý život v jiném oboru. Náhoda tomu chtěla a narazil na liberecký Lipo.ink – Liberecký podnikatelský inkubátor. Tam ho postrčili kupředu, poradili a nenechali jeho nápad usnout. Dnes čidla Statotest hlídají mosty i stavby.
„Během vývoje varovného systému mi začalo docházet, že naše původní firma Cotrex má jiné zaměření. Hrozilo, že mi dosavadní manažerské zkušenosti nemusí stačit. Chybělo málo a nechal jsem celý projekt usnout. Když už jsem byl v inkubaci, každý měsíc jsem chodil na konzultace s Philippem Rodenem, a ten mi nedovolil v práci polevit. Pomohl mi sestavit business plán, definovat, koho oslovovat a jak to nejlépe udělat,“ popsal Petr Klokočník svoji zkušenost s Lipo.ink. Ve spolupráci s inkubátorem vznikl nejen podnikatelský plán, ale i název nové firmy.
Podobných příběhu mají v Lipo.ink na pomyslném seznamu už pěknou hromádku. Jen v uplynulém roce 2020 inovační centrum a inkubátor Lipo.ink podpořil více než 300 podnikatelů a inovátorů z Libereckého kraje. V rámci Podnikatelské ambulance, která je nejvyužívanější službou Lipo.ink, provedli přes 140 konzultací, zejména se zájemci z Liberecého kraje, ale také z Prahy. Kromě Podnikatelské ambulance nabídl Lipo.ink i intenzivnější programy na podporu malých a středních firem. Během roku se do inkubačních programů přidalo šest nových technologických startupů a službu PlatInn využilo dalších osm malých či středních firem z regionu.
„S těmito klienty podepisujeme závaznou smlouvu o dlouhodobé spolupráci a podporujeme je v udržitelném růstu, při dobývání nových trhů, digitalizaci procesů či získání správného investora,“ říká Antonín Ferdan, zástupce ředitele pro inovace, a pokračuje: „Mezi ty, kterým je dobré věnovat pozornost, patří jednoznačně firma Null Spaces, Silcocell, nebo VisionQ.“ Do těch firem, které jsou připraveny na expanzi do zahraničí a svůj produkt mají již ověřený na trhu, vstupuje inkubátor i podílově, jako se tomu tento rok stalo v případě firmy Statotest.
Nového je v Lipo.ink více. „Otevřeli jsme novou budovu, kde nabízíme 18 kanceláří s celkovou výměrou 950 m², coworkingový prostor s kapacitou až 80 lidí a průmyslové prostory s výměrou přes 750 m²,“ říká ředitel Lipo.ink Philipp Roden.
V reakci na pandemii rozšířil Lipo.ink nabídku služeb o poradenské služby sítě PlatInn pro podnikatele zasažené koronavirovou krizí. „V roce 2021 navíc chystáme i možnost skupinové inkubace, kdy pracujeme s tematicky podobně zaměřenými podnikateli a umožňujeme jim intenzivnější spolupráci,“ doplňuje Ferdan nabídku o další program.
Lipo.ink pořádá i různé akce na podporu podnikání pro širokou veřejnost. „I přes situaci, jaká byla, jsme uspořádali 35 akcí, workshopů a online přednášek, kde jsme se potkali s 853 lidmi,“ upřesňuje Vendula Zedníková, vedoucí komunikace a marketingu Lipo.ink. Jednou z takových akcí byla i takzvaná Jednohubka v rámci programu PlatInn, kde pokaždé až patnáct podnikatelů se svou firmou nebo start-upem řeší konkrétní výzvu. Odborníci z inkubátoru začali také spolupracovat s Technickou univerzitou v Liberci, kde přednášeli v rámci předmětu Inovace v podnikání pomocí moderních technologií.
Liberecký podnikatelský inkubátor funguje od konce roku 2017 a byl vybudován především na podporu vznikajících a rozvíjejících se inovativních firem v Libereckém kraji. Smyslem této podpory je udržet kreativní lidi s nápady v našem regionu.
„Za nejsilnější přínos považuji v případě Lipo.ink ojedinělou možnost pro firmy, vzájemně se setkávat. Mnohé díky tomu, že si pronajaly prostory v inkubátoru, se propojily a spolupracují. Za běžných okolností by se nikdy nesetkaly,“ říká Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova a dodává: „Podařilo se vybudovat místo s nadčasovým prostředím, kde zájemcům mohou ukázat cestu, po které se vydat.“
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.