středa 4. srpna 2021 Dominik

Tanvaldská Špička se umístila mezi top pěti rozhlednami roku

Nová rozhledna nad Tanvaldem se umístila na pátém místě v anketě Rozhledna roku 2020 pořádané Klubem přátel rozhleden.

Do ankety, která probíhala v období od začátku roku do konce února, se zapojilo celkem 3847 hlasujících. Špička se v deseti nej rozhlednách umístila jako jediná rozhledna z Jizerských hor. Vítězství si letos odnesla rozhledna Holedná v Brně. Na druhém místě skončila Chalupská Štěpánka, na třetím Šibeník u Nového Hrádku. Čtvrtá byla Amálka u Českých Petrovic, pátá již zmiňovaná Špička, šestý Žaltman v Jestřebích horách. Jako sedmý skončil Feistův kopec u Olešnice, osmá pak rozhledna Na Větrné horce, deváté místo patřilo Lucemburkovu kopci u Malečova a poslední skončila rozhledna U Obrázku ve Starovičkách.

V Jizerkách stojí nová rozhledna. Nad Tanvaldem se tyčí zrcadlo ve tvaru bobu

Bob, lžíci nebo možná neznámé těleso vytvořené mimozemšťany. To vše může evokovat pohled na novou rozhlednu s názvem Špička v Jizerkách. Nachází se na Malém Špičáku nad Tanvaldem. Za jejím vznikem ale stojí místo mimozemských sil studio Mjölk...

Za rozhlednou Špička na Malém Špičáku, jejíž výstavba stála 3,3 milionu korun, stojí studio Mjölk architekti. „Vyhlídka Špička se společně s brzy dokončenými vyhlídkami v Rokytnici nad Jizerou stane součástí cyklu pěti rozhleden a vyhlídek, které jsme za posledních deset let realizovali,“ uvedli již dříve autoři. Právě Mjölk architekti jsou také autoři návrhu rozhledny Boží vyhlídka u Božího Daru na Karlovarsku, rozhledny ve tvaru okurky v Heřmanicích na Liberecku či atypické vyhlídky Růženka v Českém Švýcarsku.

Vedení města Tanvald se nová rozhledna také zamlouvá. „Myslím a vím, že to sem přitáhne turisty, aby z toho trochu profitoval i podnikatelský sektor. Potřebujeme v naší lokalitě turistický ruch rozvíjet a dělat právě takové věci, které podpoří drobné podnikatele v ubytování nebo gastronomii,“ řekl dříve starosta Vladimír Vyhnálek.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Mjölk architekti

Štítky Liberecký, Špička, rozhledna, anketa

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.