Aktuálně

Liberecký kraj zasáhne silný vítr, může mít sílu vichřice

Autoři | Foto HZS LK

Na víkend přijde ochlazení, déšť a navíc také silný vítr, který může dosáhnout síly vichřice. Meteorologové už vydali varování, které platí od sobotního rána, do sobotního večera. Zvláště odpoledne může vítr dosáhnout rychlosti v nárazech až 90 kilometrů za hodinu. Meteorologové varovali, že v zasažených oblastech hrozí pády stromů i škody na budovách.

Výstraha před silným větrem platí v sobotu od 07:00 do 22:00 pro Liberecký, Ústecký, Karlovarský, Plzeňský a Středočeský kraj a Prahu i pro západní části Královéhradeckého a Jihočeského kraje. Ve většině z těchto regionů očekává ČHMÚ západní vítr s nárazy o rychlosti až 65 kilometrů za hodinu. V Karlovarském a Ústeckém kraji ale může rychlost větru během odpoledne ojediněle dosáhnout i zmíněných 90 kilometrů za hodinu.


Vítr zřejmě poškodí stromy, takže meteorologové varují před problémy v dopravě. Možné jsou podle ČHMÚ také menší škody na budovách kvůli silnému větru. Lidem meteorologové doporučují, upevnit volně položené předměty venku, zabezpečit okna a dveře, dávat pozor při řízení a vyvarovat se horských túr.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.

Štítky vichřice, Liberecký kraj, Český hydrometeorologický ústav, Karlovarský kraj, Ústecký kraj, Praha, Středočeský kraj, Plzeňský kraj, Královéhradecký kraj, Jihočeský kraj

Komentáře

Přihlášení uživatele

 Přihlásit se přes Apple
Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.