čtvrtek 5. srpna 2021 Kristián

Lesní koupaliště v Liberci se bude po zimní sezoně vypouštět

Lesní koupaliště, které se stalo v zimě oblíbeným cílem otužilců, se bude za pár dnů vypouštět. Před letní sezonou se bude koupaliště na úpatí Jizerských hor čistit a opravovat se bude bazénová vana. Letos se také zřejmě začne stavět nové zázemí, práce začnou nejdřív v létě, řekl architekt a předseda spolku Lesní koupaliště Jan Vondrák.

Spolek má koupaliště pronajaté od města od loňského roku. Jedním z cílů jeho provozovatelů je, aby nebylo využívané jen v létě, ale celoročně. Letošní zima ukázala, že minimálně pro otužilce atraktivní je. „Jsme rádi, že tam chodili. Kdykoliv jsem tam přišel, tak minimálně tři lidé plavali ve vodě," řekl Vondrák.

Předpokládá, že koupaliště budou vypouštět na začátku dubna a znova napuštěné bude někdy v polovině dubna. „Teď budou mít otužilci trochu přestávku, ale zas budou mít čistou vodu," uvedl předseda spolku. Lesní koupaliště je známé tím, že relativně studená voda v něm bývá i v létě.


Letos se počítá i se zahájením výstavby nového zázemí. Podle Vondráka zatím ale ještě nevědí, kdy začnou a co vše se stihne letos postavit. „Vše se bude odvíjet od toho, kdy získáme stavební povolení. Podklady teď zpracováváme," uvedl architekt.

Lesní koupaliště s více než 70letou historií v posledních letech znovu ožívá. Bylo uzavřené od roku 2001 a město ho znovu otevřelo v létě 2018, když do nejnutnějších oprav dalo 7,5 milionu korun. Za to se opravila hlavně bazénová vana. Koupaliště je ale takřka bez zázemí, právě to chce spolek změnit a znovu ho vybudovat po etapách. Jako první přijde na řadu zastřešená hala, kterou by v dalších letech měly zaplnit modulární vestavby. Uvnitř by měly být toalety, sauna, převlékárny, sprchy či prodejní stánek.

Náklady na vybudování kompletního zázemí včetně venkovního pískového hřiště a mol odhaduje Vondrák na čtyři miliony korun. Zatím se podařilo spolku získat necelou polovinu. „Spousta lidí nám přispívá po pětistovkách, tisícovkách," ocenil Vondrák. Od drobných dárců a nadace Premedis spolek získal zatím zhruba 900 tisíc korun a dalších 890 tisíc dostane od Liberce v rámci takzvaného participativního rozpočtu, kdy o rozdělení části peněz rozhodují obyvatelé města.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Luboš Vrabec

Štítky Liberec, lesní koupaliště

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.