středa 4. srpna 2021 Dominik

Sčítání lidu je v plném proudu. V kraji jsou nejaktivnější v Chotovicích

Sčítání lidu 2021 potrvá až do příštího úterý. V Libereckém kraji lidé zatím vyplnili více než 140 tisíc elektronických 9 tisíc listinných formulářů.

Podle Českého statistického ústavu jsou v Libereckém kraji při sčítání nejaktivnější obyvatelé Chotovic. Vychází to alespoň z počtu odeslaných a sebraných formulářů na 100 bytů na obec. „Na předních místech se pohybují malé obce,“ uvedla místopředsedkyně ČSÚ Eva Krumpová

Český statistický úřad v rámci celé ČR doposud obdržel zhruba 3,6 milionu elektronických a 200 tisíc sčítacích formulářů. Aktuální údaje o jednotlivých obcích jsou zveřejněny na webu scitani.cz.

Na předních místech tak jsou vedle Chotovic ještě Okrouhlá a Horní Libchava. U obcí s více než 500 byty vede Stráž nad Nisou, Šimonovice a Skalice u České Lípy. „V kategorii, kterou představují obce s více než 3 000 byty, ve sčítání vynikají Česká Lípa, Liberec a Frýdlant,“ komentovala Krumpová.

Naopak na nejnižších pozicích žebříčku se pohybují Vítkovice, Krompach a Troskovice. Nicméně ČSÚ upozorňuje, že tyto výsledky nutně nemusí znamenat nižší zájem místních obyvatel o sčítání, ale mohou být způsobeny větším počtem neobydlených bytů. To se nejčastěji týká obcí se zaměřením na turistický ruch. 

Listinné formuláře jsou k dostání na 46 pobočkách České pošty v kraji a také na Krajské správě ČSÚ v Liberci.

Lidé, kteří se ještě nesečetli, mohou využít jak online formu, tak listinný formulář. Za lidmi, kteří se doposud nesečetli online ani si nevyzvedli listinný formulář, zamíří komisaři. 

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto ČSÚ

Štítky Liberecký, sčítání lidu

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.