středa 28. července 2021 Viktor

Na začátku letní sezóny je voda ve většině přírodních koupališť čistá

Sezóna koupání právě začíná. Na většině přírodních koupališť v Libereckém kraji, která jsou v provozu, je čistá voda. Mírně zhoršenou kvalitu mají podle prvního měření hygieniků jen koupaliště v Dubé - Nedamově na Českolipsku a rybník Bažantník u autokempu v Sedmihorkách v Českém ráji.

Vyplývá to z dat na webu Krajské hygienické stanice v Liberci. Obě koupaliště jsou na druhém z pěti stupňů kvůli zakalené vodě, což značí, že riziko zdravotních obtíží je malé.

Zájem lidí je zatím malý

Počasí v posledních dnech ke koupání láká a i na další dny předpovídají meteorologové tropické teploty. Podle oslovených provozovatelů přírodních koupališť je ale zatím mezi lidmi malý zájem. To platí i pro nejmodernější venkovní koupaliště v kraji, které je v Turnově. „Máme každý den 100 až 200 lidí, ale na to, jaké je teplo, bych v tomto období čekal 600 až 700 lidí," uvedl manažer Maškovy zahrady v Turnově Tomáš Špinka. Voda v bazénu je podle něj už teplá a odpoledne mívá až 26 stupňů, takže se vypíná i solární ohřev. Špinka míní, že zájem je nižší kvůli opatřením v souvislostí s pandemií koronaviru. „Myslím, že část lidí se bojí chodit a část odrazují nařízení, která jsou," dodal. Návštěvníci musí mít potvrzení o provedeném testu, očkování nebo prodělání nemoci.

Jen pomalu roste návštěvnost ve venkovním koupališti Sluníčko v Liberci - Vratislavicích. „Ve středu jsme tady měli 120 lidí za celý den. Myslím, že lidé jsou stále ještě trochu zabrždění těmi proticovidovými opatřeními a odrazuje je to. Ale myslím, že jak se udělá vedro, tak se to prolomí," uvedl správce koupaliště Petr Polda.

Zatím malý zájem o koupání je i v Máchově jezeře na Českolipsku. „Ve středu tady mohlo být 200, možná 300 lidí, což na ploše hlavní pláže je skoro nic," uvedl správce pláží Hlavní a Klůček na Máchově jezeře Aleš Zumr.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Město Jablonec

Štítky rekreace, zdraví, koupaliště, Liberecký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.