sobota 18. září 2021 Kryštof

Praga z roku 1914 je letošním vítězem ankety Dědeček automobil

Historický vůz Praga A z roku 1914 je vítězem 16. ročníku ankety Dědeček automobil, kterou tradičně vyhlašuje Mobile muzeum ČR z Liberce.

Osobností roku je Miroslav Krejsa z Jablonce nad Nisou, a to zejména za organizaci tradiční vzpomínkové akce 1000 mil Československých. O výsledcích ankety v tiskové zprávě za organizátory informoval Ivan Rössler.

Vítězství v hlavní kategorii získala pragovka z první série s výrobním číslem 338, která patří Milanu Urbanovi z Doubravice u Dvora Králové nad Labem. Porota ocenila unikátnost vozidla a dobu, v níž vzniklo.

Titulem osobnost byl oceněn Krejsa. „Za propagaci oboru nejen v zahraničí na mnoha závodech, ale i na mnoha tuzemských podnicích, sběratelskou, restaurátorskou aktivitu a hlavně za excelentní přístup k pořádání vzpomínkové jízdy 1000 mil Československých," uvedl Rössler.

Projekt Dědeček automobil oceňuje podle pořadatelů ankety novinky, které se objevují mezi veterány. Anketa se koná od roku 2003, prvním vítězem byl veterán RAF 10 vyrobený v roce 1909 v liberecké automobilce.

Hodnocení článku je 50 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Dědeček Automobil

Štítky Dědeček automobil, anketa, hobby, automobilová, Liberec, soutěž

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.