sobota 18. září 2021 Kryštof

Zemřela Hana Maierová, bývalá starostka Turnova a náměstkyně hejtmana

V 67 letech zemřela historička a politička Hana Maierová. Bývalá starostka Turnova a také statutární náměstkyně hejtmana Martina Půty pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch podlehla nemoci.

„Hanku jsem poznal jako pracovitou dámu, která dokázala s výjimečnou vytrvalostí prosazovat a hájit zájmy nejenom Turnova, ale také všech kulturních institucí v našem kraji,“ zavzpomínal na Hanu Maierovou hejtman Martin Půta.

„V posledních letech Hanka trpělivě snášela všechny zdravotní potíže, které ji potkaly. S úsměvem na tváři. Takovou si Hanu Maierovou budu pamatovat. Bude mi moc chybět,“ dodal.

Maierová byla původní profesí historička – archivářka, pracovala v Muzeu Českého ráje v Turnově.  Do politiky se dostala už v roce 1994, kdy se stala zastupitelkou a radní v Turnově. O pět let později se stala místostarostkou a od roku 2006 starostkou. V roce 2013 se pak přesunula na kraj, kde zůstala jedno volební období.

„Minulé volební období mi s velkou noblesou předala vedení rezortu, byla mi výborným rádcem a vždy skvěle připravenou předsedkyní výboru kultury,“ řekla současná náměstkyně hejtmana pro kulturu Květa Vinklátová. „Minulou neděli jsem ji ještě navštívila v nemocnici a hodinu jsme si povídaly. Budu na ní s vděčností vzpomínat."

Hana Maierová zemřela v pondělí 26. července večer.

Hodnocení článku je 82 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Starostové pro LK

Štítky hana maierová, turnov, liberecký kraj, úmrtí

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.