sobota 18. září 2021 Kryštof

Nové koupaliště v Dubici nabídne stání pro karavany i kurty na beach volejbal

Město Česká Lípa připravuje výstavbu nového koupaliště v Dubici. To nabídne nejen bazén a vodní prvky, ale také stání pro karavany nebo kurty pro beach volejbal.

Radnice představila studii nového venkovního areálu, kterou pro město zpracovala zlínská společnost Centroprojekt Group. Teď se začíná pracovat na projektu pro stavební povolení a v příštím roce chce město najít dodavatele. První návštěvníky by měl areál přivítat v roce 2023, řekla mluvčí radnice Kristýna Kňákal Brožová.

Bazén by měl být vedle zatopeného lomu v Dubici, kde je ale kvůli přemnoženým sinicím už léta koupání zakázané. „Česká Lípa potřebuje koupaliště, voláme po tom už 30 let. Zatím se nikomu nepodařilo, aby ta přírodní voda byla dostatečně vyčištěná tak, aby se tam celé léto dalo koupat," řekla starostka Jitka Volfová (ANO). Radnice chce ale v přírodním areálu využít toho, co už dnes Dubice návštěvníkům nabízí, jako je 3D bludiště, vodní lyže a další atrakce.

Projekt areálu si město nechalo zpracovat od společnosti, která má zkušený realizační tým a za sebou řadu podobných projektů. Centroprojekt Group v minulosti spolupracoval na koupalištích a akvaparcích v Pasohlávkách, Jeseníku, Hradci Králové, ale také ve slovenském Popradu nebo chorvatské Poreči. V Dubici studie počítá s velkým bazénem s vodními hrátkami a dvěma dráhami pro plavání o rozloze 933 metrů čtverečních, toboganem a skluzavkami s dojezdovým bazénkem a také dětským bazénem o rozloze 210 metrů čtverečních. Součástí bude i nové zázemí pro návštěvníky včetně toalet, sprch, převlékáren a velkého venkovního občerstvení.

Plánů na koupaliště bylo ve městě s 37.000 obyvateli už několik. Původně se zvažovala výstavba v Dubici, předchozí vedení města v čele s ČSSD ale připravilo výstavbu koupaliště vedle Sportareálu v centru. Projekt zhruba za 108 milionů korun byl ale kvůli umístění terčem kritiky. Nové vedení města v čele s ANO se rozhodlo záměr opustit a vrátit se k plánům v Dubici. „Plně si uvědomujeme, že Česká Lípa na svoje koupaliště čeká dlouho. O to víc jsme si dali záležet na výsledném návrhu. Je to maximum, co jsme schopni v areálu v Dubici připravit, musíme pamatovat na povodňová omezení," dodala Volfová.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Město Česká Lípa

Štítky rekreace, stavby, správa, koupaliště, Česká Lípa

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.