neděle 24. října 2021 Nina

Černé vlajky, nastoupené jednotky. Hasiči uctí památku kolegů, kteří zemřeli při výbuchu rodinného domu

K uctění památky dvou hasičů jednotky Sboru dobrovolných hasičů obce Koryčany, zesnulých při výbuchu rodinného domu v Koryčanech, budou v neděli 19. září na budovách a stanicích Hasičského záchranného sboru ČR (HZS) po celé zemi vyvěšeny černé vlajky symbolizující smutek nad tragickou ztrátou.

Dvojice dobrovolných hasičů zemřela během středečního výbuchu plynu v rodinném domě v Koryčanech na Kroměřížsku. Hasiči do Masarykovy ulice vyjížděli před 13. hodinou k nahlášenému úniku plynu. Následně došlo k výbuchu. Další čtyři lidé se během nešťastné události zranili. 

Ve stejný den, v pravé poledne, po celé ČR, vyjede technika před hasičské stanice se zapnutým výstražným světelným zařízením, a to bez zvukového signálu, a jejich osádky nastoupí v zásahovém oděvu k uctění památky zesnulých hasičů minutou ticha.

„K zabezpečení uctění památky obdobným způsobem vyzýváme také zřizovatele jednotek sborů dobrovolných hasičů, to znamená města a obce v rámci celé ČR, resp. jednotlivé velitele jednotek JSDH," sdělil dnes HZS

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto HZS Jihomoravského kraje

Štítky hasiči, úmrtí, pieta, Koryčany

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.