neděle 24. října 2021 Nina

První podzimní víkend bude vysloveně letní. Naměříme až 25 stupňů

Ačkoliv je před námi první podzimní víkend, počasí tomu odpovídat nebude. Ba naopak. Během soboty a neděle bychom se měli obejít bez dešťových přeháněk, a to s teplotami, které se dostanou vysoko nad 20 stupňů Celsia. Ochlazovat se začne až od pondělí.

Ačkoliv je před námi první podzimní víkend, počasí tomu odpovídat nebude. Ba naopak. Během soboty a neděle bychom se měli obejít bez dešťových přeháněk, a to s teplotami, které se dostanou vysoko nad 20 stupňů Celsia. Ochlazovat se začne až od pondělí.  

Podle aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu bude v sobotu převážně oblačno až zataženo. „Nejvyšší denní teploty se dostanou mezi 22 až 23 stupňů Celsia,“ uvádí meteorolog Jaroslav Tuček. Na horách bude rtuť teploměru někde mezi 10 až 13 stupni.  

V noci na neděli klesnou teploty ke 13 až 10 stupňům Celsia. Neděle pak bude jasná nebo polojasná a teploty se dostanou ještě o trochu výš. V maximech se rtuť teploměru zastaví u 25 stupňů.  

Ačkoliv víkend přinese relativně vysoké teploty, dlouhodobá předpověď slibuje ochlazení i déšť. Pršet bude prakticky celý příští týden a jeho závěrem teploty klesnou na 15 stupňů Celsia. Noční teploty se mohou dokonce dostat i k pěti stupňům nad nulou.   

Ohodnoť článek

Autoři | Foto IlonaF | Pixabay

Štítky ČHMU, víkend, počasí, předpověď, podzim, teploty, týden, dlouhodobá, meteorologové, Královéhradecký, kraj, oblačno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.