neděle 3. července 2022 Radomír

Na Česko se ženou bouřky. V Libereckém kraji budou nejsilnější

Česko v pátek odpoledne zasáhnou bouřky, které ojediněle budou silné a doprovázené krupobitím, přívalovým deštěm a silným větrem. Nejsilnější projevy bouřek meteorologové předpokládají na severozápadě Čech. V druhé polovině noci na sobotu budou bouřky slábnout.

Podle něj bude před zvlněnou studenou frontou, která bude postupovat z Německa, vrcholit v pátek v Česku příliv teplého vzduchu. Nejvyšší teploty by v tento ten měly šplhat až k tropickým 30 stupňům Celsia. Odpoledne, večer a v noci na sobotu se pak vyskytnou ojediněle silné až velmi silné bouřky doprovázené zejména nárazy větru kolem 70 až 90 kilometrů v hodině, dvoucentimetrovými kroupami a krátkodobými srážkovými úhrny kolem 35 milimetrů, uvedli meteorologové.

S bouřkami by lidé měli podle ČHMÚ počítat od pátečních 15:00, přičemž v Karlovarském, Ústeckém a Libereckém by od 18:00 do půlnoci měly být bouřky velmi silné. Vzhledem k tomu meteorologové upozorňují na to, že přívalový déšť může zatopit níže položená místa a vítr může lámat větve a stromy. Podle nich tak lze očekávat škody na majetku, výpadky v energetice nebo problémy v dopravě.

Hodnocení článku je 84 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky počasí, bouřky, liberec, liberecký kraj, čhmú

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.