čtvrtek 29. září 2022 Michal

Jdeme na Kawana. Vzniká kniha o legendárním libereckém rockerovi

V Liberci vzniká kniha vzpomínek o místním legendárním rockerovi Jürgenovi Kawanovi, který zemřel před sedmi lety ve věku 74 let. Na Liberecku a Jablonecku zřejmě není hospoda nebo sál, kde by během své kariéry od roku 1966 nevystupoval. Symbolem jeho víc než padesátileté hudební kariéry byla věta: Jdeme na Kawana, řekl spisovatel Jan Šebelka, který je autorem vznikající knihy.

„V knize Kawan, s podtitulem Ze života rockera, na něj vzpomínají rodina, hudebníci - spoluhráči, pamětníci i fanynky, kterých měl Jürgen kolem sebe vždycky dost," uvedl Šebelka. Texty v knize píše formou rozhovorů a osobních vzpomínek.

Vystoupení v hospodě Černý kůň v roce 2006

„Nechybí kapitola pověstných Kawanových hlášek, kterými bavil mezi hraním a které dal dohromady jeho syn Jiří," řekl spisovatel, který je mimo jiné i autorem knihy o svérázné postavě Jizerských hor a někdejším majiteli Hnojového domu na Jizerce Gustavu Ginzelovi.

Obdobně pozoruhodnou postavu byl v regionu i Kawan, který žil ve Vratislavicích nad Nisou. „Počet jeho vystoupení se odhaduje na víc než 2500. Jeho skupina Pyramida, před tím Sešlost, hrála především skladby Beatles, Presleyho, Creedence Clearwater Revivalu a dalších slavných skupin šedesátých a sedmdesátých let," dodal Šebelka. Pro vydání knihy hledá autor i přispěvovatele prostřednictvím crowdfundingové sbírky na Hithitu.

Hodnocení článku je 88 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto archiv Jan Šebelka

Štítky ČR, literatura, hudba, Liberec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.