Počasí dnes-2 °C, zítra-2 °C
Sobota 28. ledna 2023  |  Svátek má Otýlie

Noc v teple. V České Lípě mohou lidé bez domova přenocovat v Domě humanity

S blížící se zimou jsou noci stále chladnější a představují velký problém pro osoby bez střechy nad hlavou. Město Česká Lípa jim umožní strávit noc v Domě humanity, kde si mohou dát i čaj nebo polévku. Návštěvníci však musí dodržovat určitá pravidla.

Dům humanity, který se nachází v Dubické ulici, spadá pod příspěvkovou organizaci Sociální služby města České Lípy. Pro lidi bez domova znovu organizuje službu Noc v teple. „Tu mohou strávit v přízemí Domu humanity, kde mají stoly, židle, TV, toaletu i možnost zalít si čaj, kávu nebo polévku. Služba je poskytována vždy, když venkovní teplota klesne pod bod mrazu a je zdarma,“ uvedla mluvčí města Kristýna Kňákal Brožová.

Službu mohou využít lidé starší 18 let, kteří se prokážou platným dokladem totožnosti. Do budovy mohou přijít mezi 20:00 až 22:00 a ráno musí odejít do 6:30. Do zařízení je zakázáno vstupovat pod vlivem návykových látek, osoby je nesmějí vnášet do domu a nesmí mít s sebou zvířata. Do pravidel spadá i ohleduplné chování vůči ostatním zájemcům a dodržování nočního klidu.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky Česká Lípa, bezdomovci, pomoc, sociální, zima

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.