Jak vypadaly klíčové okamžiky 20. století v severních Čechách se dozvíte na panelové výstavě, která je v těchto dnech k vidění u budovy Severočeského muzea Liberci. Co se dělo v letech 1918, 1968 či 1989 – 90, na to dostanete odpovědi díky projektu Paměti národa severní Čechy.
Organizace, která dokumentuje v Libereckém a Ústeckém kraji příběhy pamětníků pro sbírku Paměť národa, připravila výstavu panelů v Liberci. A nechybí samozřejmě ani zmíněné příběhy pamětníků. Dozvíte se například o příběhu Kristýny Patočkové z Turnova, jejíž rodiče byli českoněmeckým párem a jaké vzpomínky má na své dětství. O hrdinském činu z roku 1968, ke kterému se odhodlal tehdy mladý horolezec Jan Kyncl z Liberce či o zážitcích Miroslava Jeníka z 22. srpna 1968, když okupační armáda projížděla mezi Desnou a Tanvaldem. A nechybí ani řada dalších zajímavých příběhů pamětníků z našeho regionu.
Se zajímavými osudy lidí ze severních Čech se můžete u muzea seznámit až do 30. května.
Současně máte také možnost podpořit Paměť národa v neděli 21. května, kdy se koná tradiční Běh pro paměť národa ve Vesci, v rámci akce S rodinou do Vesce.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.