V Libereckém kraji je ze 34 sledovaných vodních ploch nevhodné ke koupání jedno venkovní koupaliště - přírodní v Tanvaldu na Jablonecku. Město ho kvůli tomu nechalo vypustit a vyčistit.
Hygienici tanvaldské koupaliště zařadili na čtvrtý z pěti stupňů hodnocení kvůli překročení limitů fekálního znečištění. S tím se potýkalo také v minulých letech. Město to pokaždé vyřešilo tím, že vodu z bazénu vypustilo, vyčistilo a napustilo čistou vodou.
Podle aktuálních údajů Krajské hygienické stanice v Liberci má zhoršenou kvalitu vody dalších pět přírodních koupališť v Libereckém kraji. Na stupni tři je kvůli zvýšenému výskytu sinic Hamerské jezero na Českolipsku. Zdravotní obtíže po koupání v jezeře mohou mít hlavně citliví jedinci, mezi něž patří alergici, děti a těhotné ženy. Hygienici doporučují, aby se lidé po koupání v jezeře osprchovali.
Na druhém stupni jsou rybník Bažantník v Sedmihorkách v Českém ráji a tři vodní plochy z Českolipska - Máchovo jezero a přírodní koupaliště v Zákupech a Nedamově, což je místní část Dubé. Mírně zhoršenou kvalitu vody v nich značí snížená průhlednost, riziko zdravotních obtíží po koupání je ale malé.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.