Počasí dnes21 °C, zítra24 °C
Sobota 13. července 2024  |  Svátek má Markéta
Bez reklam

Dusno, bouřky a tropické teploty. Tento týden se zchladíme až o víkendu

Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu se v tomto týdnu dočkáme tropických teplot, pořádného dusna a intenzivnějších bouřek. Nejnižší teploty byly v Liberci dnes, nejvyšší pak naměříme ve středu, kdy mohou vystoupat k 36. Bouřky hrozí od středu až do pátku.

Pro dnešek meteorologové očekávají 25 až 27 stupňů, v úterý pak až 32. „Pondělí a úterý budou také dny převážně slunečné, stabilní a většinou beze srážek. Už během noci na úterý se ale začne oteplovat a oteplení vyvrcholí ve středu, kdy se teploty odpoledne dostanou v nížinách nad tropických 30 stupňů,“ napsal ústav na síti X.

Noc z úterý na středu by mohla být tropická, teploty neklesnou pod dvacet stupňů. Pro středu předpovídají Liberci 29 až 33 stupňů a nepříjemné dusné odpoledne.

Začne ale také přicházet studená fronta, která možná přinese intenzivnější bouřky. „Ty budou mít k dispozici díky vlhkosti mnoho dostupné energie a díky vyššímu proudění (střihu větru) ve vyšších hladinách budou bouřky patrně i lépe organizované. Přesné detaily přechodu fronty jsou zatím nejasné, a tak bližší lokalizace není v tuto možná. Nebezpečnost bouřek budeme reflektovat případnými výstrahami,“ sdělili meteorologové.

Pro úterní a středneční odpoledne proto vydali výstrahu před vysokými teplotami. Lidé by měli dodržovat pitný režim, pít nealkoholické neslazené nápoje a omezit tělesnou zátěž.

Ve čtvrtek teploty mírně klesnou a to na maximálně 30 stupňů. „Ve čtvrtek už ale panuje aktuálně největší nejistota nad množstvím srážek a případnými bouřkami. V tuto chvíli je tak předpověď dost nejistá, jisté ale je že se mírně ochladí,“ uvedli meteorologové.

V pátek bude opět nad třicet, následovat bude ale další studená fronta, po které už se s tropickými teplotami rozloučíme.

„Na studené frontě by se měly v pátek opět objevit bouřky a opět mohou být i intenzivní. Pátek je v tuto chvíli ale s ohledem na počasí velmi nejistý. Pokud si plánujete cokoli na konec pracovního týdne, sledujte předpovědi průběžně,“ dodali meteorologové. 

O víkendu bude podle dlouhodobého výhledu okolo 24 stupňů.

Ohodnoť článek

Foto Eva Hradilová

Štítky Český hydrometeorologický ústav, počasí, předpověď, bouřky, dusno, tropy, teploty

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Dusno, bouřky a tropické teploty. Tento týden se zchladíme až o víkendu  |  Společnost  |  Zprávy  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.