Aktuálně

Dívenka nastoupila v Jablonci cestou na hudebku do špatného autobusu, pomohli strážníci více...

Čeká nás zatažený víkend s přeháňkami. Teploty půjdou nahoru více...

Policie zná příčinu diskotéky na Bílém Kameni. Šlo o závadu na mrazícím zařízení více...

Asfaltové hřiště na Králově Háji čeká proměna. Nadchnout má děti i jejich dozor více...

Prales na Ještědu se rozroste o 4,5 hektaru. Spolek vyjde výkup na milion více...

Pohotovosti převezmou zdravotní pojišťovny. O všechny v kraji ale nestojí více...

Botanická zahrada v Liberci zkrátí se zimním časem otevírací dobu, ušetří

Autoři | Foto se svolením Botanické zahrady Liberec

Botanická zahrada v Liberci zkrátí se změnou letního času na zimní od 27. října otevírací dobu, slibuje si od toho i úsporu energií. Zatímco teď se zahrada otevírá v 8 a zavírá v 18 hodin, od neděle až do jara bude možné zahradu navštívit mezi 9. a 16. hodinou. V zimě je ráno návštěvnost velmi nízká a nevyplatí se tak zahradu v tomto čase otvírat, řekl Jan Mikulička, mluvčí Libereckého kraje, který je zřizovatelem botanické i sousední zoologické zahrady.

Posun otevírací doby umožní podle ředitele Václava Lenka zahradníkům a zaměstnancům dělat takové úpravy a práce v areálu, které se za běžného provozu dělají jen obtížně. "Chceme přizpůsobit otevírací dobu tak, aby vyhovovala nejen našim návštěvníkům, ale i aktuálním podmínkám. Ušetří to i energie," doplnil Lenk.

Také sousední zoologická zahrada se zimním časem návštěvní dobu zkracuje, zatímco v létě je otevřeno do 19 hodin, v listopadu bude areál zavírat v 17 hodin a od prosince do února ještě o hodinu dřív.

Liberecká botanická zahrada patří k nejstarším v Česku, v současném areálu sídlí od roku 1895. Ve sbírkách má přes 8000 exotických rostlin a pyšní se několika unikáty. Patří k nim například pět nejstarších kamélií v Evropě nebo největší průřez zkamenělým kmenem, který se kdy v Česku našel. Má patrně i největší sbírku orchidejí v zemi čítající přes 1500 druhů. Loni měla nejvyšší návštěvnost za posledních 13 let, prošlo jí přes 69.800 lidí, což je o 12 % víc než v roce 2022.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky ČR, příroda, botanická, Liberec

Komentáře

Tasmansky Czert

Tak dalo se tam zajít s dětma, když bylo venku fakt hnusně. Se zavíračkou ve 4 už to smysl dávat moc nebude..

Pondělí, 21. října 2024, 08:08Odpovědět

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.