Jen jediná Cena Města Hrádek nad Nisou byla letos udělena u příležitosti státního svátku 28. října, kdy si republika připomněla Den vzniku samostatného československého státu. Udělena byla in memoriam dlouholetému starostovi Hrádku nad Nisou Josefu Horinkovi, který letos začátkem května náhle zemřel a to za jeho zásadní přínos a dlouholetou a obětavou práci pro město. Cenu převzala manželka zesnulého starosty, Jana Horinková.
„Pro rok 2024 byla udělena cena pouze jediná, a to Josefu Horinkovi. Jeho vpravdě zásadní přínos pro město i respekt a úcta obyvatel k osobě bývalého starosty, jakožto mimořádné osobnosti, byly přirozeným důvodem, proč letos přibylo do pamětní knihy pouze jediné jméno,“ říká za Hrádek nad Nisou Věra Baumgartnerová.
Na slavnostním udílení ceny promluvil současný starosta města Pavel Farský a zastupitel Hrádku a hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Cenu převzala manželka Jana Horinková. „Za vše, co pro Hrádek vykonal, jsme dnes Pepovi společně se starostou Pavlem Farským a dalšími občany našeho města poděkovali,“ uvedl Martin Půta (Hrádek potřebuje změny!).
Celé znění textu Ceny Města Hrádek nad Nisou
Zastupitelstvo Města Hrádek nad Nisou uděluje u příležitosti státního svátku 28. října
CENU MĚSTA HRÁDEK NAD NISOU
Mgr. Josefu Horinkovi in memoriam
za dlouholetou obětavou práci pro město Hrádek nad Nisou
Starosta Hrádku nad Nisou Josef Horinka ve čtvrtek 9. května tohoto roku nečekaně odešel z tohoto světa. V prosinci by oslavil 56. narozeniny. Ve vedení města působil od roku 2006, kdy zastával post místostarosty. V roce 2012 nahradil ve funkci starosty nově zvoleného hejtmana Libereckého kraje Martina Půtu a byl jím téměř čtyři volební období. Josef Horinka je rodilý Hrádečák a mnoho let působil jako předseda oddílu kopané TJ Slovan. Byl srdcem patriot a hlavou stavař, investiční akce tak pro něj byly prioritou. Během jeho působení ve vedení města se zmodernizovaly školy a obnovila řada památek, bývalé kino se přestavělo na byty pro sociální bydlení, vybudovala se dvě komunitní centra, nová městská knihovna, zrenovovala se prvorepubliková Schubertova vila nebo vznikla přístavba MŠ Liberecká, kterou obydlila nově zřízená dětská skupina Šneček. Historicky největší a také nejnákladnější akcí ve městě, kterou inicioval, je začínající proměna bývalého továrního komplexu Bekon. Velkou zásluhu měl také na výstavbě Domova seniorů s Alzheimer centrem, jehož slavnostního otevření se nedožil.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.