Hned 14 požárů likvidovali tento týden profesionální hasiči v Libereckém kraji. Mezi zásahy byl například požár harvestoru v Janovicích v Podještědí nebo autobusové zastávky v katastru obce Bulovka na Frýdlantsku. K té vyjížděli profíci z Raspenavy včera v odpoledních hodinách.
„Během tohoto pracovního týdne, tedy od pondělí 31. března jsme do dnešního rána zasahovali u 14 požárů. Mezi nejzajímavější zásahy patří určitě požár harvestoru v Janovicích v Podejštědí, ke kterému došlo v úterý na apríla a autobusová zastávka v plamenech na Frýdlantsku, kterou naši hasiči likvidovali včera odpoledne,“ říká mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Jaroslava Benešová.
K požáru harvestoru, což je víceoperační stroj, který při těžbě dříví kácí, odvětvuje, rozřezává a ukládá strom v jednom cyklu, vyjeli v úterý kolem půl deváté ráno kromě profesionálních hasičů z Raspenavy a Jablonného v Podještědí i dobrovolní hasiči z Rynoltic. „Plameny zasáhly zejména motorovou část stroje, na lokalizaci a likvidaci požáru hasiči nasadili dva vodní proudy a požár dostali během přibližně deseti minut pod kontrolu. Zhruba o hodinu později velitel zásahu nahlásil úplnou likvidaci požáru,“ uvádí Benešová.
Příčinou vzniku požáru byla podle ní pravděpodobně závada na elektroinstalaci stroje. „Výše škody způsobená požárem je v tuto chvíli v šetření,“ dodává.
Včera odpoledne se pak odehrál další zajímavý zásah. A to v obci Bulovka v části obce Dolní Oldřiš. Šlo o požár tamější autobusové zastávky. „Informaci o události přijalo operační středisko ve 13:38. Po příjezdu na místo hasiči provedli průzkum, požár zastávky byl v plném rozsahu. Na jeho likvidaci zasahující nasadili jeden vysokotlaký proud. Přibližně dvacet minut od nahlášení události na tísňovou linku 112 byl požár uhašen,“ uzavírá mluvčí hasičů.
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám