Čt 27. 8. 2026Otakar
Z kraje

Hasiči řešili o víkendu štěně zaseklé hlavou v mřížích, požár pračky či nehody

Martina Petrášková2 minuty čtení28. 4. 2025, 11:58
Jednou z událostí, kterou hasiči o víkendu řešili, byla dopravní nehoda v obci Bezděz.
Jednou z událostí, kterou hasiči o víkendu řešili, byla dopravní nehoda v obci Bezděz. · Foto: HZS LK

K téměř čtyřem desítkám událostí vyjížděli o víkendu profesionální a dobrovolní hasiči v Libereckém kraji. Pomáhali například poštolce uvízlé v jutovině na střeše rodinného domu ve Václavicích, psovi, který nedokázal vyvléct hlavu z balkonové mříže, zasahovali při požáru pračky či osobního auta a klasicky pomáhali také při dopravních nehodách.

„Od sobotního do pondělního rána vyjížděly jednotky požární ochrany v Libereckém kraji k bezmála čtyřiceti událostem. Nejčastěji poskytovaly technickou pomoc – celkem jedenáctkrát,“ říká mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Jaroslava Benešová.

V sobotu dopoledne byly vyslány hasičské jednotky hned dvakrát v rozmezí dvou hodin k záchraně zvířete. „V prvním případě se jednalo o záchranu poštolky z pod střechy rodinného domu v obci Václavice. U této události zasahovali profesionální hasiči z liberecké stanice a dále dobrovolní hasiči z Hrádku nad Nisou. Druhý poplach byl vyhlášen dvacet minut před polednem hasičům z centrální hasičské stanice Liberec. Povoláni byli k záchraně psa, kterého vysvobodili z balkonové mříže pomocí hydraulického rozpínáku. Po bezpečném zásahu byla obě nezraněná zvířata vrácena kam patří - dravec do volné přírody a štěně majitelce,“ dodává mluvčí hasičů.

K požárům hasiči vyjížděli během posledního dubnového víkendu čtyřikrát. "Například v sobotu krátce před 13. hodinou vyjeli profesionální hasiči z centrální hasičské stanice Semily a dobrovolné jednotky Nová Ves nad Popelkou a Lomnice nad Popelkou k požáru pračky do Lomnice nad Popelkou. Likvidaci požáru vysokotlakým proudem nahlásil velitel zhruba půl hodiny po příjezdu na místo události. Následně hasiči byt odvětrali a vynesli spotřebič z bytu,“ uvádí Benešová.

V neděli v podvečer, několik minut před půl sedmou, vyjeli pak liberečtí profesionální hasiči k požáru osobního automobilu. „Zásah probíhal na komunikaci I/35 v Liberci, části Vesec a požár byl zlikvidován jedním vysokotlakým proudem přibližně 20 minut po příjezdu na místo události,“ uvádí.

Hasiči zasahovali také u tří dopravních nehod. „Například v neděli ve 14:45 hod byl vyhlášen poplach profesionálním hasičům ze stanic Doksy a Bělé pod Bezdězem. Povoláni byli k dopravní nehodě do obce Bezděz. Průzkumem na místě zjistili osobní automobil na střeše mimo komunikaci. Řidiči poskytli předlékařskou pomoc a po příjezdu zdravotnických záchranářů na místo události ho předali do jejich péče a asistovali při transportu do sanitního vozu. Dále provedli protipožární opatření,“ uzavírá mluvčí HZS LK Jaroslava Benešová.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Ve Světlé pod Ještědem hořelo v noci auto, zřejmě kvůli technické závaděSpolečnost

Ve Světlé pod Ještědem hořelo v noci auto, zřejmě kvůli technické závadě

Technická závada byla zřejmě příčinou vzniku požáru osobního automobilu, ke kterému v noci na dnešek vyjížděli liberečtí profesionální hasiči do Světlé pod Ještědem – části obce Hodky.

Skoro polovina zraněných dětí v autě. Proč mama taxi není řešení a co funguje?Doprava

Skoro polovina zraněných dětí v autě. Proč mama taxi není řešení a co funguje?

Kampaň Markéta se Zebrou míří na Českou televizi. Data za posledních šest let ukazují nepříjemnou pravdu: téměř polovina dětí zraněných v silničním provozu seděla v autě jako spolucestující. Přivézt dítě ke škole autem tedy zdaleka neznamená přivézt ho bezpečně.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook