Aktuálně

Atraktivní, ale těžký los pro Jablonec. Ve čtvrtfinále poháru přivítá Slavii více...

Tygři ustáli nápor Třince a vrátili se na druhé místo tabulky více...

Při požáru zachránil liberecký hasič Roman Kostelňák dítě, dostal medaili HZS více...

Dívenka nastoupila v Jablonci cestou na hudebku do špatného autobusu, pomohli strážníci více...

Čeká nás zatažený víkend s přeháňkami. Teploty půjdou nahoru více...

Policie zná příčinu diskotéky na Bílém Kameni. Šlo o závadu na mrazícím zařízení více...

Asfaltové hřiště na Králově Háji čeká proměna. Nadchnout má děti i jejich dozor více...

Prales na Ještědu se rozroste o 4,5 hektaru. Spolek vyjde výkup na milion více...

Pohotovosti převezmou zdravotní pojišťovny. O všechny v kraji ale nestojí více...

Dvě nehody motorkářů za víkend. Oba zraněné transportoval do nemocnice vrtulník

Autoři | Foto HZS LK

Hned u dvou nehod motorkářů zasahovaly o víkendu složky integrovaného záchranného systému v Libereckém kraji. K jedné došlo v sobotu v Roztokách u Jilemnice, motorkář tam narazil do stromu. Druhá se pak stala v neděli u Frýdlantu na silnici na Nové Město pod Smrkem. V obou případech transportoval motorkáře se středně těžkými zraněními do nemocnice záchranářský vrtulník.

V Libereckém kraji zasahovali o víkendu hasiči celkem u šesti dopravních nehod. „V sobotu k nim profesionální i dobrovolní hasiči vyjížděli čtyřikrát, v neděli dvakrát. V polovině případů si nehody vyžádaly zranění osob, ke třem došlo na Českolipsku, ke dvěma na Semilsku a k jedné na Liberecku,“ popisuje mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Jaroslava Benešová.

Oba víkendové dny pak hasiči zasahovali u nehody motorkáře. „V sobotu odpoledne to bylo na silnici III. třídy v Roztokách u Jilemnice, kde motocyklista narazil do stromu a zranil se. Na pomoc mu vyjeli profi hasiči z Jilemnice, kteří na místě události spolupracovali se zdravotníky při poskytnutí předlékařské pomoci. Zabezpečili také vytažení motocyklu zpět na komunikaci. Motorkáře z místa transportovala Letecká záchranná služba (LZS) do nemocnice,“ říká mluvčí hasičů.

Podobný scénář měla i nedělní nehoda motorkáře, která byla nahlášena na tísňovou linku 112 asi tři čtvrtě hodiny po poledni. „K Frýdlantu, kde na silnici III. třídy směrem na Nové Město pod Smrkem došlo k dopravní nehodě motocyklisty, spěchali profesionální hasiči z Raspenavy a dobrovolní hasiči z Frýdlantu. V době příjezdu první jednotky byla na místě již Zdravotnická záchranná služba LK a Policie ČR, komunikace byla v tu chvíli zcela neprůjezdná. Hasiči asistovali zdravotníkům a zraněného motorkáře transportovali do vrtulníku LZS. Po půl druhé odpolední se jednotky vrátily na své základny,“ dodává Benešová.

Podle mluvčího Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Michaela Georgieva obě víkendové nehody motorkářů skončily jejich středně těžkým zraněním.

Hodnocení článku

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky nehoda, silnice, Liberecký, motorka, hasiči, policie, záchranka, vrtulník

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.