Aktuálně

Zoo v Liberci měla loni podprůměrnou návštěvnost, zájem ovlivnil stavební ruch více...

iQLandii a iQPark navštívilo loni půl milionu lidí. Na letošek má velké plány více...

Obloha chystá podívanou. Zima přinese polární záři, jasný Jupiter i Merkur více...

Česká televize natáčí v Libereckém kraji. Průvodcem nového pořadu je Jaroslav Rudiš více...

Horečka není důvodem k volání sanitky, reaguje liberecká záchranka na příspěvek na facebooku více...

Jablonec i Lípa nabízejí lidem bez domova horké židle, v Liberci chybí personál více...

Nehoda v Jablonci. Řidič nedal přednost při vyjíždění od obchodního centra více...

Pochybila policie v případu ženy, která byla ve Višňové později ubita? Podle mluvčího ne více...

Kolonie bezdomovců na Proseči zmizela. V lese zůstaly dvě tuny odpadu

Autoři | Foto Město Jablonec

Skoro dvě tuny odpadu zůstaly po bezdomovcích, kteří si vytvořili příbytky na prosečském hřebeni. Nepořádek nechala jablonecká radnice koncem minulého týdne zlikvidovat a odvézt.

„Do úklidu se strážníci zapojili v rámci širšího dohledu nad veřejným pořádkem v těžko přístupných oblastech. Právě tyto lokality bývají často mimo dohled veřejnosti, a proto tu vznikají nelegální skládky nebo provizorní přístřešky bezdomovců,“ uvedl Tomáš Svačina, manažer prevence kriminality Městské policie Jablonec nad Nisou.

Kvůli tomu, že oblast prosečského hřebenu je poměrně odlehlá a ne tak snadno dostupná, strážníci nyní využívají terénní čtyřkolku, kterou město nedávno pořídilo. „Stroj nám umožňuje efektivněji kontrolovat i odlehlé lokality, kam se s běžnou technikou nelze dostat. Právě díky kontrole se podařilo lokalizovat znečištěné místo a zajistit koordinaci úklidu,“ dodal Svačina.

Úklidu nepořádku po bezdomovcích se chopili jablonečtí pracovníci veřejných prací, kteří nakonec odvezli 1,8 tuny odpadu. „Městská policie bude v kontrolách podobných míst i nadále pokračovat a díky novému technickému vybavení může pružněji reagovat na podněty veřejnosti a zajišťovat lepší bezpečnost i pořádek v přírodních částech města,“ dodala mluvčí radnice Jana Fričová.

Hodnocení článku

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky jablonec, proseč, bezdomovci, nepořádek, úklid, městská policie

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.