Út 25. 8. 2026Radim
Sport

Lyžování v kraji na Ještědu a Severáku, Harrachov neotevře. Lyžování by nebylo bezpečné

ČTK1 minuta čtení6. 12. 2025, 6:47
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. · Foto: Pixabay.com

Skiareál v krkonošském Harrachově kvůli zhoršenému počasí zrušil plánovaný provoz areálu na tento víkend. Lyžování by nebylo bezpečné, řekl zástupce ředitele skiareálu Ondřej Zemánek.

"Vzhledem k vývoji počasí, kdy teď prší a pak to má namrznout, tak jsme se rozhodli, že na tento víkend nebudeme v provozu," uvedl včera.

Harrachovský skiareál sezonu zahájil minulý týden o víkendu, zatím chtěl mít otevřeno jen o sobotách a nedělích. Zda bude v provozu příští víkend, zatím Zemánek neví. "Záležet bude na vývoji počasí," dodal.

V Libereckém kraji tak budou moci příznivci sjezdového lyžování o tomto víkendu využít jen dva areály. Na Ještědu v Liberci mají k dispozici páteřní, 1,5 kilometru dlouhou, červenou sjezdovku Nová Skalka. "Na našich plánech se nic nemění. Počasí sice včera nebylo optimální, ale o víkendu by mělo být polojasno," řekl ředitel ještědského skiareálu Radek Chalupa. I toto středisko je zatím ve víkendovém provozu. Otevřené bude pro denní lyžování v sobotu a v neděli a pro večerní v sobotu. Na sjezdovce leží až 40 centimetrů sněhu.

Dnes poprvé v sezoně otevře skiareál Severák v Hraběticích v Jizerských horách. Areál bude v provozu hlavně kvůli zahájení Víkendové školičky. "Po oba víkendové dny bude ve školičce 100 dětí," řekl za středisko ředitel Ski Bižu Pavel Bažant. V provozu budou v části Kampa dva vleky s přilehlými sjezdovkami, na kterých leží kolem 60 centimetrů technického sněhu.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
První výhra ve druhé lize. O třech bodech Arsenalu rozhodl kuriózní gól zadkemČeskolipsko

První výhra ve druhé lize. O třech bodech Arsenalu rozhodl kuriózní gól zadkem

Českolipský Arsenal si ve druhé lize připsal první výhru. V pátém kole Chance národní ligy přitom hrál na hřišti těžkého soupeře – béčka ostravského Baníku. A navíc po těžké domácí prohře 2:5 s Karvinou.

Liberecký kraj bourá méně, některá čísla ale překvapujíDoprava

Liberecký kraj bourá méně, některá čísla ale překvapují

Statistika dopravních nehod obvykle svádí k jednoduchému počítání: více, nebo méně. Jenže letošní čísla z Libereckého kraje ukazují, že za jedním celkovým údajem se může skrývat překvapivě pestrý obrázek. Alkohol, cyklisté, motocyklisté, koloběžky, kategorie pozemní komunikace i řidiči, kteří po nehodě zmizí – některé odchylky od celorepublikového obrazu jsou přitom překvapivě výrazné.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook