Aktuálně

Čeká nás zatažený víkend s přeháňkami. Teploty půjdou nahoru více...

Policie zná příčinu diskotéky na Bílém Kameni. Šlo o závadu na mrazícím zařízení více...

Asfaltové hřiště na Králově Háji čeká proměna. Nadchnout má děti i jejich dozor více...

Prales na Ještědu se rozroste o 4,5 hektaru. Spolek vyjde výkup na milion více...

Pohotovosti převezmou zdravotní pojišťovny. O všechny v kraji ale nestojí více...

Česká Lípa upravila kvůli vedrům úřední hodiny

Radnice v České Lípě upravila kvůli vedru úřední hodiny. Od čtvrtka až do konce srpna bude úřad pro veřejnost otevřen každý den už od 07:00, tedy o hodinu dříve než dosud. Adekvátně tomu se pak zkrátí úřední hodiny odpoledne, sdělila dnes mluvčí městského úřadu Kristýna Brožová.

V pondělí a ve středu bude úřad otevřen jen do 16:00 hodin. V úterý a čtvrtek budou úředníci lidem na pracovištích s rozšířenými úředními hodinami k dispozici do 13:30 a v pátek do 12:30. "Dlouhé úřední hodiny, tedy do 17:00 a 14:30, zůstávají zachovány na pracovišti registru vozidel a osobních dokladů, kde jsou lidé objednáni již předem," dodala mluvčí.

"Posunutím úředních hodin na dřívější ranní hodinu chceme lidem dát možnost vyřídit si potřebné záležitosti na úřadě ještě v době, kdy teploty nedosahují extrémních hodnot, a ušetřit je tak cesty na úřad v horkých odpoledních," vysvětlil tajemník úřadu Jan Hladonik.

To v Liberci nebo Jablonci nad Nisou se úřední doba na magistrátech měnit nebude. "Jsme tu pro občany vedro nevedro," poznamenala mluvčí jabloneckého magistrátu Markéta Hozová. Ani v Liberci se o změně pracovní doby úředníků zatím neuvažuje. "Nicméně zaměstnanci mohou využít pružné pracovní doby a odejít domů už ve 14:00, samozřejmě ale musí být zajištěn servis pro občany," doplnil mluvčí libereckého magistrátu Jan Král.

Zdroj: ČTK

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky Česká Lípa, magistrát, Jan Hladonik, Liberec, Jan Král, Centrální registr vozidel, Jablonec nad Nisou

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.