Aktuálně

Nová výjezdová základna záchranky ve Frýdlantu se začne stavět už letos více...

Nemocnost v Libereckém kraji stoupla za týden o 75 procent, je pod hranicí epidemie více...

Při nehodě sanity a traktoru s radlicí byla zraněna zdravotnice, policie hledá svědky více...

V Libereckém kraji byl potvrzen výskyt ptačí chřipky. U kachen v Jablonci nad Nisou více...

Na kole v zimě? Někteří cyklisté ohrožují sebe i řidiče projíždějících aut více...

V Liberci vznikla nabušená kreativní knihovna. V kraji nemá obdoby více...

Řidič náklaďáku u Ktové přejel do protisměru. Po srážce se dvěma auty je pět zraněných více...

Zahrady a sklepy Pod Skalkou v Jablonci už nebude zaplavovat voda

Autoři | Foto SVS

Zahrady a sklepy domů v lokalitě Pod Skalkou v Jablonci nad Nisou už nebude při každém silnějším dešti zaplavovat voda. Severočeská vodárenská společnost (SVS) připravila rekonstrukci narušené kanalizace i historického vodovodu. Stavba se uskuteční v koordinaci s plánovanou rekonstrukcí plynovodu, sdělil dnes generální ředitel SVS Bronislav Špičák. Celá akce včetně položení nového povrchu komunikace má být hotova do 15. října.

Obnova zastaralých kanalizačních a vodovodních sítí patří podle Špičáka k prioritám Severočeské vodárenské. "Z letošní částky na investice 1,27 miliardy korun dáváme téměř 80 procenta právě na obnovu vodohospodářského majetku společnosti," řekl Špičák. Stávající kanalizace v ulicích Pod Skalkou, Karla Čapka a Stříbrná je z roku 1970, vodovod je ještě podstatně starší - z roku 1919.

Podle mluvčího SVS Jiřího Hladíka odhalila kamerová prohlídka, že kanalizační stoka je ve velmi špatném technickém stavu. "Je staticky narušená, popraskaná a s netěsnými spoji," popsal problém Hladík. Ve špatném stavu je podle něj i souběžný vodovod, proto padlo rozhodnutí obojí vyměnit. Zrekonstruováno bude kolem půl kilometru kanalizačního potrubí a zhruba stejně dlouhý úsek vodovodu.

Stavební práce v lokalitě budou podle Hladíka zahájeny v nejbližších dnech. Pracovat se bude v otevřených výkopech, obyvatelé proto musí počítat i s dopravním omezením. Potrubí by mělo být položeno do 10. srpna, samotná komunikace má být včetně nových povrchů dokončena do 15. října. Rekonstrukce je jednou z 12 akcí na Jablonecku, do nichž letos SVS investuje včetně DPH téměř 120 milionů korun.

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky Jablonec nad Nisou, Severočeská vodárenská společnost, Jiří Hladík, Stříbrná, sklep

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.