úterý 19. listopadu 2019 Alžběta

Vybírají knihy pro znevýhodněné děti. Za dva roky jich sehnali přes osm stovek

Komunitní středisko Kontakt se už na začátku roku 2015 připojilo k projektu Druhý život dětské knihy. Jeho cílem je sbírat knihy, které už jejich malí původní majitelé nechtějí a přesto ještě mohou dělat radost jinde. V tomto případě dětem ze znevýhodněného prostředí.

Od ledna 2015 do konce minulého roku vybralo liberecké středisko dohromady 826 dětských knih, pohádek, encyklopedií a knížek pro kluky i holky. 558 z nich už našlo nové majitele. Mezi nimi jsou děti ze sociálně znevýhodněných rodin a také instituce jako je Český červený kříž, Amina, Středisko výchovné péče Liberec, Dětský domov Semily nebo škola v Ostašově.

„V rámci podpory sociálně znevýhodněných rodin byly knihy předány i dětem, které žijí na ubytovnách v Liberci. Pro mnohé z nich to byl velký zážitek a těší se, až se budou moci do nových knížek začíst," řekl ředitel Kontaktu Michael Dufek. Ten by rád knihy nabídl i dalším institucím, pracujícím s dětmi ze znevýhodněného prostředí, či přímo dětem. „Zájemci nás mohou kontaktovat na telefonu. 485 244 991 nebo na email marie@ksk.liberec.cz," dodal ředitel.

Foto pixabay.com

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.