Aktuálně

Ještěd bude nově patřit Libereckému kraji. Zastupitelé na jeho odkup kývli více...

Kdo bude sportovcem Liberecka? Anketu Drbny ovládl plavec Adam Kolín více...

Soud v Jablonci osvobodil tři dozorce z Rýnovic obviněné z napadení vězně více...

Svědci srážky na sjezdovce v Harrachově chybí. Ozvěte se, prosí dcera mrtvé lyžařky více...

Auto na přechodu ve Cvikově srazilo desetiletou dívku. Hledají se svědci více...

Policie chystá na duben další Speed Marathon. Navrhněte, kde má hlídat rychlost více...

Datle plné larev stahuje po Penny i Tesco a Billa

Ve čtvrtek jsme vás informovali o datlích z obchodu Penny Market, ve kterých našla Státní zemědělská a potravinářská inspekce mrtvé larvy, brouky a jejich exkrementy. Až dnes se ukázalo, že nešlo o problém jediného balení, ani šarže. Další nepoživatelné datle stahuje Billa i Tesco.

„V rámci pokračujících kontrol sušených ovocných plodů na předvánočním trhu inspekce zjistila další datle nevhodné k lidské spotřebě v distribuci společností Tesco a Billa,“ sdělil v pátek mluvčí inspekce Pavel Kopřiva a doplnil: „Inspekce nařídila prodejcům, aby závadné šarže neprodleně stáhli z tržní sítě a zároveň doporučuje spotřebitelům, aby předmětné potraviny nekonzumovali.“

Z dostupných informací je jasné, že si další balení datlí plných larev mohl koupit kdokoliv v celé republice. Nepoživatelné ovoce zatím inspektoři odhalili v Brně, Plzni a Mostě.

Jestli jste si i vy na vánoční svátky nakoupili domů datle, raději je dobře zkontrolujte. Podle inspekce je ke konzumaci nevhodná hned trojice šarží dvousetgramových datlí Tunisian Dates a jedna šarže Haifa Dates.

Právě v předvánočním čase se Státní zemědělská a potravinářská inspekce věnuje kontrolám datlí a sušeného ovoce častěji, než obvykle. „Tyto potraviny náleží k sortimentu, který spotřebitelé vyhledávají ve zvýšené míře v předvánočním období,“ doplnil mluvčí.

Inspekce nyní zahájila s prodejci kontaminovaných datlí správní řízení, ve kterém hrozí až několikamilionové pokuty.

Šarže s larvami, brouky a jejich exkrementy

Tunisian Dates, LNR281ES/13 – trvanlivost do 30. 12. 2014
Tunisian Dates, LNR282ES/13 – trvanlivost do 29. 12. 2014
Tunisian Dates, LNR278ES/13 – trvanlivost do 31. 12. 2014
Haifa Dates, L007 – trvanlivost do 31. 12. 2014

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky datle, larva, Tesco, Billa, Penny Market, Státní potravinářská inspekce, Brno, Plzeň, Vánoce, Most

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.