sobota 16. listopadu 2019 Otmar

Rebel Bitterlich: Máme na to hrát vyšší soutěž

Hráč a zároveň vedoucí týmu SK Rebels hraje florbal už dlouhé roky. Rebely sám zakládal a myslí si, že jeho tým má na to, hrát vyšší soutěž. V rozhovoru se rozpovídal nejen o Rebelech, ale i o tom, jak se k florbalu dostal, nebo že je hrdým otcem třítýdenní dcerky Elli.

Začneme tak trochu klasicky. Na úvod se nám trochu představ

Zdravím čtenáře Liberecké drbny a fanoušky SK Rebels, jmenuji se Jan Bitterlich a narodil jsem se v roce 1987 v Liberci, kde bydlím a pracuji. Abych nezapomněl, tak jsem čerstvým otcem své třítýdenní dcery Elli Bitterlichové.

Když začneme u florbalu, jak dlouho florbal vůbec provozuješ?

Tak k florbalu jsem se dostal ještě na základní škole, kde mě tento sport okouzlil a od roku 1998 jsme se spolužákem a spoluhráčem Martinem Kučerovou začali hrát za místní klub Draci Liberec. Když na ten datum koukám, tak to opravdu už letí!!

Florbal tě musel velice nadchnout, když ses rozhodl založit liberecké Rebely, co se ti na tomto sportu líbí nejvíce?

Pokud by mě to tak nechytilo, tak bych asi tak dlouho kolem toho sportu nevydržel, ale byla i velká pauza při střední škole. Založení přišlo spontánně, chtěl jsem něco začít znovu dělat, tak jsem obvolal pár známých a bylo první plácání v hale a postupem času se to nabalovalo, tak jsme si řekli s klukama, proč neudělat vlastní tým? A Rebels byli na světe. Jinak na florbalu mám rád rychlost té hry, a dalším faktorem je to, že je to kolektivní sport.

Nyní jste vytvořili sérii 12 vítězství v řadě a jste první v tabulce, jaké z toho máš pocity jako hráč, ale i jako vedoucí družstva?

Série vítězství je pěkná, a první pozice také, ale pořad před námi je do konce sezóny ještě šest zápasu, které nebudou vůbec jednoduché. Moje pocity jako hráče? Je to super, když vidíte, že když se chce, tak to jde, ale když se podívám z druhého pohledu jako vedoucího mužstva, tak na člověka padá větší zodpovědnost v zápase, kde se musíte soustředit na svůj výkon, a na to abych kluky nahecoval k úspěšnému konci zápasu. Kluci ale už nejsou žádný ořezávátka a zvládají se nahecovat sami (smích).

Mnozí fanoušci, ale i hráči říkají, že jste schopni konkurovat Vaší hrou týmům z vyšší ligy. Co si o tom myslíš ty?

Ono obecně se vždy s lepším soupeřem hraje lépe, i já si myslím, že máme na to bez problému hrát vyšší soutěž. Jak mi někdo jednou řekl, každý zápas začíná 0:0 a je jen na nás, jak se o to popereme.

Letošní sezónu půjdete o ligu výše, plánujete nabírat nějaké nové tváře do týmu, které by dodali větší motivaci a chuť postoupit například následující sezónu ještě výše?

Tak nějak jsme to probírali s Martinem Vondrou, ale vše bylo jen okrajově. O náboru nových hráčů do týmu se vždy bavíme jako celek a necháváme kluky se k tomu také vyjádřit. Bylo by hezké jako nováček soutěže skončit první, ale popravdě moc tomu nevěřím. Za nějaký ten rok to vidím jako reálnou možnost.

Na dveře klepe sezóna oficiálních a neoficiálních turnajů. Zúčastníte se některých turnajů?

My s klukama už máme takové to naše turnajové kolečko Semily Cup nebo Českolipské turnaje. Jediné, co asi stojí za zmínku, je turnaj na Slovensku v Nitře, kterého bychom se chtěli opět zúčastnit po vydařeném minulém ročníku, kde jsme skončili na šestém místě.

Tak to budeme držet palce. Než rozhovor ukončíme, tak nám ještě řekni, co máš rád krom florbalu.

Krom florbalu mám rád všechny kolektivní sporty, je mi to jedno, hlavní je, ať je u toho sranda! Mimo sport se dost zajímám o internetové aplikace a celkově celý internetový bussines.

Chceš něci vzkázat fanouškům a lidem, co čtou tenhle rozhovor?

Tak rozhodně bych chtěl poděkovat za možnost se tímto způsobem vyjádřit k našemu týmu. Dále bych chtěl vyzvat lidi, ať více podporují florbal na Liberecku svojí návštěvou na domácích zápasech. Mějte se fajn a sportu zdar!

Štítky rebels, bitterlich, rozhovor

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.