pondělí 1. března 2021 Bedřich

Vzdělání

Dětský pavilon z areálu zámku v Litomyšli se přesune do Liberce. Koupila ho univerzita

Dětský pavilon ze skla a oceli z areálu zámku v Litomyšli se přesune do Liberce. Koupila ho technická univerzita. V kampusu bude pavilon sloužit předškolákům z univerzitní mateřské školy i dětem z okolí. Moderní umělecké dílo vedení liberecké...

TULka nabízí nový program Výtvarné umění. Přijme ale jen deset studentů

Do konce listopadu je možné podat si přihlášku na úplně nový program Výtvarné umění - tvorba ve veřejném prostoru na Fakultě umění a architektury. Katedra umění ale přijme jen deset studentů.

Bezpečně na netu. Letos pro žáky a studenty online

E-learningové lekce a krátké videospoty pomůžou letos dětem získat důležité informace týkající se prostředí internetu skrze projekt Kraje pro bezpečný internet.

Liberecká univerzita přesouvá na internet i sobotní den otevřených dveří

Technická univerzita v Liberci přesune letos kvůli koronavirovým opatřením na internet i tradiční den otevřených dveří, při kterém se představuje uchazečům o studium. Letos bude mít netradiční podobu streamu. Připravena jsou videa, ve kterých...

Kraj dal v posledních letech do obnov škol bezmála půl miliardy

Do modernizace a oprav škol dal kraj v posledních třech letech více než 418 milionů korun. Největší loňskou investicí v Liberci byla rekonstrukce ZŠ 5. května.

Virtuální realita, akční záchranáři i světové úspěchy. Škola Kateřinky nabízí nejmodernější přístup

V malebném prostředí Jizerských hor na okraji Liberce sídlí Střední škola Kateřinky Liberec. Ta nabízí studium v jedinečných oborech s bohatou tradicí v moderním pojetí a s využitím nejnovějších technologií.

Ve středu se do školních lavic vrátí prvnáčci a druháčci, školy jsou připravené

On-line výuka je podle vedení libereckých škol nejen náročná, ale také neefektivní. Na návrat dětí do školních lavic jsou liberecké školy připraveny. Ve středu by se měly vrátit děti prvních a druhých tříd.

Design a fotografie. Na atraktivní obory s nejmodernějšími programy láká liberecká Umělka

Pro budoucí filmaře, fotografy, umělce i designéry nabízí ideální vzdělání Střední umělecká škola v Liberci. Atraktivní obory podává škola v moderním pojetí.

Příští středu se do škol vrátí prvňáci a druháci, ostatní pokračují v distanční výuce

Žáci prvních a druhých tříd základních škol, kteří mají nyní kvůli epidemii koronaviru stejně jako ostatní děti výuku na dálku, se vrátí do lavic ve středu 18. listopadu. Speciální základní školy pro handicapované se příští středu otevřou pro...

Jako učit dítě jezdit na kole bez toho, že ho na něj posadíte, komentují distanční výuku učiliště

Distanční výuka na učilištích je podle samotných škol katastrofou. Zatímco teorie je podle zástupců škol zvládnutelná skrze moderní technologie, praxe pokulhává. Ředitel Střední odborné školy Jarov Miloslav Janeček přirovnává odborný výcvik „na...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.