pondělí 25. května 2020 Viola

V Ostašově začala modernizace školky Pastelka. Vyjde na více než padesát milionů

V Liberci začaly práce na rozšíření a rekonstrukci mateřské školy Pastelka za 51,5 milionu korun, většinu nákladů zaplatí město z evropské dotace. Staveniště si převzala firma v pondělí, řekla mluvčí radnice Jana Kodymová. Kapacita školky v Ostašově stoupne o 39 na 96 míst. Díky modernizaci tam vznikne i jedno oddělení pro děti mladší tří let. Práce by měly skončit do ledna příštího roku

Dělníci postaví nový pavilon a zároveň budou částečně rekonstruovat i původní budovu. „Po stavebních úpravách vzniknou tři oddělení v novém pavilonu po 25 místech, z toho jedno oddělení pro děti ve věku dva až tři roky. Nová přístavba bude napojena na stávající objekt," uvedla Kodymová.

Vzhledem k rozsahu prací se děti do své školky vrátí, až bude vše hotové. Nyní jsou v rámci opatření k zamezení šíření koronaviru doma, neboť všechny městské školky jsou zavřené. Po obnovení provozu školek část dětí z MŠ Pastelka bude docházet do provizorně vytvořené školky v budově ZŠ Ostašov v Žákovské ulici a část do školky v Machníně v Heřmánkově ulici.

V Liberci jde o třetí modernizaci školky, na niž radnice získala evropskou dotaci pod podmínkou, že tam vytvoří specializované oddělení pro děti mladší tří let. Před dvěma lety jedno s kapacitou 25 míst vzniklo v MŠ Beruška v Ruprechticích při kompletní přestavbě školky, jež si vyžádala přes 55 milionů korun. Od podzimu minulého roku se pracuje v MŠ Motýlek na sídlišti Broumovská. Za 21 milionů korun tam přibude jedno oddělení pro 20 dětí, z toho 16 míst je pro děti mladší tří let. Kapacita školky stoupne díky vybudování nástavby v druhém nadzemním podlaží. Nástavba by měla být hotová letos v květnu, pak až do listopadu se bude upravovat zahrada a doplňovat herní prvky.

Autoři | Foto Město Liberec

Štítky ČR, školy, stavby, správa, mateřské, Liberec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.