sobota 11. července 2020 Olga

Veselého stroje se zúčastnilo přes tisíc dětí. Letos zachraňovaly přírodu

Více než tisíc sto prací dorazilo v rámci letošního ročníku kreativní soutěže Veselý stroj. Podtitul zněl „…Zachraňuj přírodu“ a děti měly podle vlastní fantazie dotahovat předkreslené tvary. Na Dětský den proběhlo v liberecké iQLANDII vyhlášení vítězů.

Soutěž, kterou pořádala iQLANDIA společně s nadačním fondem GAGO, začala už před koncem minulého roku, kdy měli její tvořiví příznivci možnost „dotahovat“ dle vlastní fantazie jednoduché torrenty. Předkreslené tvary byly prezentovány na facebooku a především v časopisech Mateřídouška a ABC, kde zaznamenaly zájem hlavně po vypuknutí pandemie, kdy musely děti zůstat najednou doma a vymyslet si nějaký smysluplný program.

„Původní termín vyhlášení bohužel zhatila koronavirová situace,“ posteskla si zakladatelka soutěže Lidie Vajnerová. „Pro vyhlášení výsledků jsme zvolili první možný termín, první den otevření iQPARKU. Abychom to desítkám semifinalistů trochu osladili, mají dnes vstup do všech expozic iQPARKu zdarma, a to i se svým doprovodem,“ dodává Vajnerová

„Každý rok mě děti překvapí svou imaginací a kreativitou. Letos jsme tu měli například jednu skvělou kolektivní práci – obrovské leporelo z jedné školní družiny z Písku – ale Alexandr Dosoudil ze Svitav dokonce svůj výtvor sám vytvořil ve 3D, poslal nám animaci jak stroj vyráběl a tištěný návod k použití," uzavřela.

Výsledky soutěže

Kategorie 3 – 6 let 

  1. Karina Lool, 6 let

Kategorie 7 – 12 let 

  1. Alžběta Tyralová, 11 let, stroj „Seber to“, (který hlídá lidi, aby neodhazovali odpadky a když už to udělají, napomene je)
  2. František Štěpánek, 8 let, stroj „Kopírka na ohrožené druhy“
  3. Společně: David Marhoul, Albert Urgemann, Marie Krýchová, Veronika Růžičková, Nina Kačenová

Kategorie 13 – 15 let

  1. Společně: Tereza Pospíšilová, Václav a Zuzana Bílkovi

Porota ještě udělila speciální cenu Alexandru Dosoudilovi za výše zmíněný stroj „Zalesňovač“.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Veselý stroj

Štítky veselý stroj, soutěž, iQLANDIA

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.