neděle 12. července 2020 Bořek

Ekonomická fakulta bude mít nového děkana. Stane se jím Liberečák Aleš Kocourek

Dosud je prorektorem pro vzdělávání a vnitřní legislativu liberecké univerzity, na podzim se ale Aleš Kocourek s největší pravděpodobností stane děkanem ekonomické fakulty. Je totiž jediným kandidátem. Volba proběhne na podzim, kdy končí druhé volební období dosavadnímu děkanovi Miroslavu Žižkovi.

„Termíny jsme volili až zkraje nového semestru, aby se mohli s kandidátem seznámit i studenti. V současné situaci by to před prázdninami už nebylo možné,“ říká předseda Akademického senátu ekonomické fakulty Otakar Ungerman

Aleš Kocourek kandidoval na post děkana EF TUL také v roce 2012, tehdy dal akademický senát přednost právě profesoru Žižkovi.

Ing. Aleš Kocourek, Ph.D. (*1979), absolvoval v oboru podniková ekonomika na Ekonomické (tehdy Hospodářské) fakultě TUL (EF TUL), kde získal (2006) také doktorát v oboru organizace a řízení podniků. Od února 2018 je prorektorem TUL pro vzdělávání a vnitřní legislativu a v současnosti je také viceprezidentem Univerzity NISA. Na domácí ekonomické fakultě vyučuje od roku 2005, v letech 2016–2018 byl také jejím proděkanem pro studijní záležitosti. V minulosti působil také na Filozofické fakultě Západočeské univerzity v Plzni a na Metropolitní univerzitě v Praze.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo4 čtenářů

Autoři | Foto TUL

Štítky TUL, univerzita, Aleš kocourek

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.