neděle 29. listopadu 2020 Zina

TULka společně s Červeným křížem spustila kurzy pro dobrovolné pečovatele

Certifikované kurzy pro dobrovolníky pečovatele, které pořádá Český červený kříž ve spolupráci s Fakultou zdravotnických studií, by mohly pomoci s akutním nedostatkem pracovníků v pobytových sociálních službách.

Zatím je vypsáno pět kurzů, které se uskuteční v období od dnešního dne do 5. listopadu. Školení je vzhledem k aktuální situaci omezeno. Kurzy tak budou probíhat ve dvou učebnách a denně bude proškoleno maximálně deset osob. „Kurzisté se naučí hygienickou péči o pacienta a podporu jeho pohyblivosti, zásady podávání stravy a pitného režimu, manipulaci s lůžkem, prevenci proleženin a věnovat se budeme také komunikaci s klientem,“ informoval v TZ Ondřej Hradec, ředitel Úřadu Oblastního spolku Českého červeného kříže Liberec.

Bližší informace včetně možnosti přihlášení najdou zájemci ZDE.

Kurz je zdarma a trvá osm hodin. Absolventi obdrží na konci dne certifikát a budou se moci zapojit do pomoci například v domovech pro seniory nebo v domovech s pečovatelskou službou. O podobné kurzy je dle ředitele zájem a je možné, že postupně bude ČČK vypisovat i další termíny.

Pečujte nejen o své blízké. Pomáhejte kde je potřeba. ❤️????????Přidejte se k nám a pokud můžete, zapojte se do pomoci v době,...

Zveřejnil(a) Oblastní spolek ČČK Liberec dne Pátek 23. října 2020

Dle děkana Fakulty zdravotnických studií Karla Cvachovce by mohly být kurzy přínosné i pro nemocnice. Díky navýšení počtu pracovníků v sociálních službách by totiž mohlo dojít k uvolnění lůžek s pacienty, kteří jsou sice pozitivně testování na COVID-19, ale patří mezi bezpříznakové nebo ty s lehkým průběhem.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto FB/ČČK Liberec

Štítky Liberecký, TUL, ČČK, pečovatel, dobrovolník, vzdělávání

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.