pátek 14. května 2021 Bonifác

Bezpečně na netu. Letos pro žáky a studenty online

E-learningové lekce a krátké videospoty pomůžou letos dětem získat důležité informace týkající se prostředí internetu skrze projekt Kraje pro bezpečný internet.

Projekt se zabývá řadou důležitých témat a seznamuje děti a mladistvé s riziky, které internet přináší. Mezi nimi například kyberšikanu nebo sociální sítě. „V dnešní době, kdy se opět výuka pozvolna přesouvá do online světa, je důležité problematiku bezpečného chování na internetu nepodceňovat a věnovat jí pozornost,“ sdělil v tiskové zprávě hejtman Martin Půta.

I na dálku si navíc mohou studenti na závěr zasoutěžit ve znalostním kvízu a zasoutěžit si o zajímavé ceny. Pro opravdové znalce je připraven dokonce kvíz plus. Pro výherce jsou v obou případech připraveny zajímavé ceny od firem Microsoft a Gordic. „Každý měsíc se losují z úspěšných absolventů soutěžního kvízu dva výherci chytrých náramků,“ informoval mluvčí kraje Jan Mikulička.

Lekce i soutěžní kvízy najdou zájemci na webu www.kpbi.cz.

Z výsledků loňských kvízů vyplývá, že žáci a studenti mají největší problém při bezpečném používání internetu s otázkami týkajícími se sdílení osobních údajů a fotografií.

Lekce nejsou určeny ale jen dětem a žákům. Jsou připraveny i materiály pro rodiče, veřejnost, pedagogy nebo seniory.

Hodnocení článku je 52 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto pixabay.com

Štítky Liberecký, vzdělávání, internet

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.