sobota 27. února 2021 Alexandr

Staňte se záchranářem, aranžérem nebo čalouníkem díky střední škole v Kateřinkách

Deváťáci se i v dnešní složité době chystají k přechodu na střední školy. Jakou vybrat? Atraktivní možnosti přináší Střední škola Kateřinky, podle zaměstnavatelů jedna z deseti nejlepších středních škol v Libereckém kraji. Žákům nabízí hned několik zajímavých učebních oborů včetně odborných stáží v EU. Podání přihlášek se blíží, posledním termínem je první březen.

Kateřinskou střední školu najdete u silnice do Jizerských hor na okraji Liberce. Nabízí studium v jedinečných oborech s bohatou tradicí v moderním pojetí a s využitím nejnovějších technologií. Škola Kateřinky je v podstatě třemi školami pod jednou střechou. Tvoří ji Střední škola Kateřinky, Střední škola designu interiéru Kateřinky a Střední škola oděvního designu Kateřinky.

V nabídce pro žáky je hned několik atraktivních oborů. Tak si je pojďme představit.

Truhlář 

Tradiční učební obor pro žáky se zájmem o práci se dřevem, o výrobu nábytku, umělecké truhlářství a řezbářství, výrobu bytových doplňků, oken, dveří, schodišť a dalších zařizovacích předmětů ze dřeva a materiálů na bázi dřeva. 

„Žáci si mohou během studia vybrat směr vzdělávání podle svého zájmu. Po absolvování povinného učiva si v prvním ročníku v odborném výcviku vyberou jeden modul s rozšiřujícím učivem,“ vysvětluje ředitel školy Roman Bečka. Moduly jsou následující - Nábytkové truhlářství, Stavební truhlářství a Umělecké truhlářství a řezbářství. 

Žáci oboru truhlář mají také ve druhém ročníku možnost absolvovat modul programování a obsluha CNC strojů.

Čalouník

Baví vás estetika, bydlení, výroba a oprava různých typů čalouněného nábytku, bytových doplňků nebo restaurování starožitného stylového nábytku klasickým materiálem a technologiemi? Pak je unikátní obor čalouník právě pro vás. „Žákům poskytujeme motivační stipendium,“ pokračuje ředitel. Podle něj je o absolventy oboru obrovský zájem mezi zaměstavateli. „Čalouníků je obrovský nedostatek, získání práce je tak prakticky stoprocentní," říká Bečka.

Propagace a reklama – aranžér

Kdo má výtvarný a tvůrčí cit, neměl by váhat, učební obor aranžér je právě pro něj. Žáci tvoří propagační a reklamní prostředky, pracují s grafickými programy, plotterem a písmem, realizují výstavy. Najdou uplatnění v marketingu, reklamě, propagační tvorbě, výstavnictví, při estetickém řešení interiérů a exteriérů bytových i veřejných prostor.

„Naši absolventi po vyučení mohou pokračovat v nástavbovém studiu přímo na naší škole a získat tak i maturitní vysvědčení. Nabízíme obor Nábytkářská a dřevařská výroba nebo obor Propagace,“ doplňuje Roman Bečka.

Záchranářství a bezpečnost obyvatel

Vyhledávaný maturitní obor pro odvážné kluky a holky. Je atraktivní, akční, ale i náročný. „Tento obor vyžaduje studijní a morální předpoklady, fyzickou a psychickou zdatnost a odolnost,“ říká Bečka.

Škola má těsnou spolupráci s Policií ČR, 31. plukem radiační, chemické a biologické ochrany Armády ČR, Hasičským záchranným sborem Libereckého kraje, Městskou policií, Horskou službou a Českým Červeným Křížem. „V průběhu studia žáci absolvují devět týdenních výcvikových kurzů zaměřených na činnosti bezpečnostních složek a na fyzickou a psychickou zdatnost a odolnost pod vedením policejních specialistů a vojenských instruktorů, kteří zvládli výcvik americké námořní pěchoty v USA,“ popisuje ředitel.

Škola má také vlastní jídelnu a domov mládeže. Více o škole najdete na webu www.skolakaterinky.cz.

Hodnocení článku je 84 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Střední škola Kateřinky

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky střední škola kateřinky, truhlář, záchranář, kateřinky, škola

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.