Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.
PR článekPátek, 2. prosince 2022, 10:23
Druhá nejstarší průmyslová škola na území České republiky nabízí obory se stoprocentním uplatněním na trhu práce. Liberecká SPŠSE a VOŠ svým žákům umožňuje spolupracovat s celou řadou českých i zahraničních firem v moderně vybaveném zázemí.
Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola v Liberci se pyšní dlouholetou tradicí. Výuka v budově školy probíhá prakticky nepřerušovaně už 140 let. Zároveň jde ale o školu moderní a progresivní. „Naší vizí je škola pro budoucnost, kterou naplňujeme tak, že připravujeme absolventy jednak pro přímé zapojení v praxi na středních technických profesích, tak také na možnost pokračování ve studiu na vysokých školách,“ říká ředitel Jaroslav Semerád.
Nabízeny jsou technické obory, které mají stoprocentní uplatnění na trhu práce. „Škola má výborné technické zázemí pro přípravu absolventů podle současných požadavků,“ uvádí Semerád. Jedná se o obory strojírenství, elektrotechnika a informační technologie. Kromě toho, že průmyslově zaměřené školy usnadňují svým absolventům následné studium technických oborů na vysokých školách, liberecká SPŠSE a VOŠ úzce spolupracuje s firmami v regionu i zahraničí v rámci programu Erasmus+. „Tyto spolupráce do školy přinášejí nejen aktuální vědomosti, ale i nové moderní vybavení,“ vysvětluje Semerád. Kromě v dnešní době nezbytné vysokorychlostní Wi-Fi sítě dostupné ve všech učebnách je studentům zdarma poskytován vývojářský software včetně operačního systému.
Škola je fakultní školou Technické univerzity v Liberci Západočeské univerzity v Plzni. „Pokud žák průmyslovky ovládá německý jazyk, má možnost dále studovat i na žitavské univerzitě v Sasku, se kterou spolupracujeme,“ doplňuje ředitel.
Oproti ostatním školám v regionu nabízí liberecká průmyslovka zaměření v jednotlivých oborech umožňující naplňovat požadavky současného trendu Průmyslu 4.0 – tedy koncepce kyberneticko-fyzikálních systémů propojených s digitalizací, chytrými továrnami, automatizací výroby s tím spojenými změnami na pracovním trhu. Škola tímto reaguje na reálné požadavky dnešního průmyslu a připravuje tak svým studentům startovní podmínky odpovídající realitě.
Každoročně se na školu hlásí několik stovek uchazečů. Podle slov Jaroslava Semeráda se každým rokem počty zájemců zvyšují. „Loni jsme přijali 210 z celkového počtu 530 uchazečů,“ uvádí. U oborů strojírenství a informační technologie se standardně přijímá po 60 uchazečích, v případě elektrotechniky pak o 30 více.
O tom, jak výuka na škole probíhá, si budou moct zájemci poslechnout přímo od studentů v odborných učebnách, laboratořích a dílnách. Jednotlivá pracoviště i to, jak studium na škole vypadá, odprezentují současní žáci na Dnech otevřených dveří. Ty se letos uskuteční 20. prosince, v příštím roce pak 14. ledna a 16. února. Škola pořádá také Dny s technikou. „Při této příležitosti si mohou uchazeči částečně vyzkoušet studium na odborných pracovištích,“ vysvětluje ředitel školy s tím, že technické soboty proběhnou tento rok ještě 17. prosince a hned začátkem příštího roku 14. ledna (spolu s dnem otevřených dveří) a 11. února. Jak se na Soboty s technikou přihlásit je popsáno na webových stránkách školy.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.